اجرای نخستین دوره آموزش مهارت‌های تخصصی پرستاری و تحقیقات بالینی گوارش
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، رضا ملک زاده گفت: دستیابی آحاد مردم به بالاترین و عادلانه ترین سلامت در منطقه از اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور است که در این راستا رسالت مراکز بهداشتی و درمانی، پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی، بهینه سازی، تضمین کیفیت و روزآمد کردن خدمات بالینی بیماری هاست.

ملک زاده افزود: فراهم کردن فرصت های آموزشی برای فارع التحصیلان رشته های علوم پزشکی، تولید و انتشار دانش مورد نیاز جامعه علمی، بیماران و مردم در زمینه بیماری های مختلف از جمله بیماری های گوارش و کبد جهت ارتقای سطح سلامت جامعه را از دیگر اهداف مهم آموزش در نظام سلامت و مراکز تحقیقاتی کشور برشمرد.

به گزارش وبدا وی همچنین استفاده از ظرفیت دانش پرستاران در تحقیقات بیماری های گوارش و کبد را یکی دیگر از اهداف برگزاری دوره آموزش مهارتی و حرفه ای مراقبت پرستاری در بیماری های گوارش و کبد بزرگسالان ذکر کرد و تصریح کرد: در مراکز تحقیقاتی دنیا، بسیاری از کارهای تحقیقاتی توسط پرستاران انجام می شود. بر همین اساس به زودی در ایران، برنامه جدیدی برای پرستاران راه اندازی خواهیم کرد تا در تحقیقات بالینی مشارکت بیشتری کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه