ارتباط مستقیم معنویت با ارتقای سلامت افراد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علیرضا پارساپور اظهار کرد: امروزه اخلاقیات به عنوان صفتی انسانی اهمیتی بالا در حوزه سلامت پیدا کرده است و به همین دلیل کارشناسان ذی‌ربط با وارد کردن مباحث اخلاقی و معنویت در حوزه سلامت و پزشکی سعی در پیشگیری از بیماری‌های مختلف و افزایش طول عمر مردم جامعه دارند.

پارساپور افزود: تأثیر معنویت در ارتقای علم پزشکی همراه با رشد علم و فناوری موضوعی ثابت شده است، به همین دلیل سعی در گسترش قلمرو اخلاق در حوزه‌های مختلف سلامت داریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: امروزه بررسی راه‌های موثر با حمایت‌های ارتقای سلامت و پیوند عمیق‌ آن با مسائل معنوی یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: باید متناسب با رشد علم و فناری، اخلاقیات نیز بیش از گذشته در همه مسائل اثربخش باشد و رشد پیدا کند تا در حوزه‌های مختلف از جمله ارائه خدمات بهداشتی درمانی دچار بحران نشویم.

پارساپور خاطرنشان کرد:‌ با توجه به شرایط مختلف کشورها دانش پزشکی در معرض آسیب‌هایی مختلف قرار دارد و ورود اخلاقیات در علم پزشکی سبب ایجاد تأثیراتی شگرف در این حوزه شده است و کمکی بزرگ به ارتقای سلامت بهداشت و درمان خواهد کرد و در مقوله معنویت از بروز شیوع بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری می‌کند از این رو امیدوارم با ورود بیش از گذشته مسائل اخلاقی و معنوی در حوزه بهداشت و درمان بتوان برای کمک به بیماران و ارتقای سلامت مردم قدم‌هایی موثر برداشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: با تغییر مشکلات و حتی بیماری‌ها در حوزه پیشگیری و درمان تغییرات شگرفی انجام شده است که برای پیشگری و درمان بهتر بیماری‌ها مسائلی مانند اخلاق و معنویت کاملا اثربخش و موثر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان یادآوری کرد: رویکرد اخلاق محور در حوزه سلامت باعث حفظ شان و کرامت انسان‌ و بیمار می‌شود و بسیاری از اختلالات روحی و روانی جوامع با ورود مسائل اخلاقی برطرف می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه