مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سیدحامد برکاتی در این باره گفت: همه ساله در هفته آغازین اسفندماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان به عنوان نیمی از جمعیت کشور، هفته ملی "سلامت مردان ایران" برگزار می‌شود.

برکانی ادامه داد: در استمرار برنامه ترویج فعالیت جسمانی در مناسبت‌های ملی سلامت در دو سال اخیر و با توجه به برنامه عمل سازمان جهانی بهداشت برای کاهش کم تحرکی به میزان ۱۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ با شعار "مردم فعال‌تر، برای جهانی سالم‌تر" در سال جاری نیز موضوع ترویج تحرک و فعالیت جسمانی به عنوان محور اقدامات هفته مذکور انتخاب شده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: سه گروه اصلی هدف شامل جامعه مردان کشور و خانواده‌های آنان، مدیران حوزه‌های مختلف، مدیران سلامت و ارائه دهندگان خدمات سلامت (اعم از پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشتی) هستند.

وی افزود: باید ضمن تاکید بر نقش تحرک و فعالیت بدنی در سلامت جامعه و وظیفه ارائه دهندگان خدمات سلامت در آموزش و مشاوره برای بهبود فعالیت جسمانی گروه‌های هدف، اقدامات برنامه‌ریزی شده همه جانبه توسط مدیران حوزه‌های مختلف برای دستیابی به محیط زندگی، کار و تحصیل حامی فعالیت جسمانی را در راستای شعار " مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر "انجام شود.

به گزارش ایسنا برکاتی در پایان عناوین و محورهای اطلاع رسانی و آموزش در روزهای هفته ملی سلامت مردان ایران در سال جاری را به شرح زیر اعلام کرد:

چهارشنبه اول اسفند: مردان فعال و بهره‌وری در محیط کار دوستدار فعالیت بدنی

پنجشنبه دوم اسفند: نقش مستقیم و غیر مستقیم فعالیت جسمانی در پیشگیری و درمان بیماری‌های غیر واگیر، واگیر، سلامت روانی و اجتماعی

جمعه سوم اسفند: پدران، مشوق فعالیت جسمانی پسران و سایر اعضای خانواده

شنبه چهارم اسفند: شهر دوستدار فعالیت جسمانی (پیاده‌روی / دوچرخه سواری و …)

یکشنبه پنجم اسفند: ایمنی و استاندارد در فعالیت‌های ورزشی

دوشنبه ششم اسفند: مردان جوان فعال‌تر، عملکرد تحصیلی بالاتر

سه شنبه هفتم اسفند: زندگی طولانی‌تر برای سالمندان و بیماران فعال.

پایان پیام/

مطالب مشابه