رئیس جمهوری از جامعه پزشکی عذرخواهی کند

به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی طی پیامی از اظهارات رئیس جمهور در صحن علنی مجلس در مورد جامعه پزشکی انتقاد کرد. متن پیام به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی
رئیس محترم جمهور
سلام علیکم

با احترام، در کمال بهت و ناباوری شاهد آنیم که هر مسئول و در هر رده از صدر تا ذیل، روز به روز پله های نزول تدریجی را در متانت گفتاری و رفتاری از خود نمایش می دهند امروز تقاضا این است که مانند دولت نهم ، چند روزی کار را تعطیل کنید، امانه برای قهر، بلکه برای فراهم آمدن فرصتی که از مشاوران خود بخواهید، مجموعه ای از سخنان و اظهار نظرهای شما را از ابتدا تاکنون برای شنیدن دوباره ، بازخوانی کنند.

بی تردید اگر منصف باشید ، حیرت خواهید کرد و از بسیاری بیانات خود شرمنده خواهید شد؛ از خود بپرسید ، آیا در آستانه دهه فجر، برازنده شماست که با کلام خود در صدد ایجاد تفرقه بین مردم و صنوف مختلف باشید، در حالی که در آن دوران بارها از مرحوم حضرت امام (ره)، کلمه «وحدت» را شنیده بودیم.

از شما و بسیاری امثال شما می پرسیم ، این چه رسمی ست که مسئولان عالی رتبه خود را مقید نمی دانند که در باب هر موضوعی اظهار نظر نکنند این آفت از ملوک به جان ملت افتاده و درد و دریغ که در نهایت احترام برای همه مشاغل و پیشه های شریف، مزایا و معایب فلان سیاست خارجی یا کاربری انرژی هسته ای را از مردم کوچه و بازار میپرسیم و قشر تحصیل کرده به ویژه جامعه فرهیخته پزشکی را که برای پرورش او هزینه ها شده است، به اموری توصیه می کنیم که با اندکی سواد هم قابل انجام است.

از چنین دیدگاهی است که می توان انتظار داشت یک سرباز راننده بانک مرکزی به بزرگترین دلال نفتی تبدیل شود و هر کسی به خود اجازه دهد در جایگاهی که برای آن صلاحیت ندارد به نام خدمت، لباس خیانت و اختلاس به تن کند.

چرا که در نظر او برای مسئولان دوغ و دوشاب تفاوتی نداشته و برای هیچ منصبی، تخصص و آگاهی ملاک نیست در لیست دانه درشت های فاسد در حوزه اقتصاد و اخلاق نظری بیندازید، و آمار پزشکان و پرستاران و جامعه خدوم بهداشت و درمان را از این مجموعه خاطی که ملک و مملکت را به سراشیبی سقوط نزدیک کرده استخراج کنید در چند پرونده شرم آور از این فجایع که دامنگیر مردم شده است، نام این عزیزان را دیده اید؟

برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور متاسفیم که به جای فراهم آوردن فضای آرام کار و خدمت تخصصی، از جانب شما پیشنهاداتی چنین سخیف و تنش زا دریافت می کنند. به شما توصیه می کنیم، همان گونه که در روز پاره کردن برجام توسط ترامپ با دستان لرزان به همه گروه ها التماس کردید اختلافات را کنار بگذارند، امروز نیز با شجاعت تمام از گفته های توهین آمیز خود، از جامعه خدوم پزشکی کشور عذرخواهی کنید.

در هر موردی اظهار نظر نکنید که از شأن خود می کاهید و معنی و مفهوم صحیح برابری و عدالت را از مشاوران دانشمند خود بپرسید و متوجه درک اشتباه خود از این مفاهیم شوید.

در پایان به عنوان نماینده ملت و یک پزشک از همه ایرانیان عذرخواهی می کنم وجنابعالی را به ذکر قرآن شریف توجه می دهم که می فرماید: (یرفع الله الذین آمنوا منکم ، والذین أوتوالعلم درجات). در نزد خداوند، مقام ایمان آورندگان والا  و مرتبه اهل دانش بسی بلند تر است.

چو بشنوی سخن اهل دل مگوکه خطاست
سخن شناس نیی جان من ، خطا اینجاست

والسلام علی من اتبع الهدی
دکتر حسینعلی شهریاری
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی.
خانه ملت

پایان پیام/

مطالب مشابه