مقاطع تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی صاحب شورای صنفی شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی محمدی فیض آباد با بیان این خبر افزود: پیرو ابلاغ آئین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه / دانشکده‌های علوم پزشکی کشور از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اردیبهشت ماه سال جاری و جداسازی انتخابات و اعضای شورای صنفی دانشجویان مقاطع عمومی و تخصصی به دلیل مسائل و موارد آموزشی، پژوهشی، صنفی و … که در مقاطع مختلف متفاوت است، انتخاب شورای صنفی دستیاری در دانشگاه‌ها، آذرماه برگزار شد.

وی افزود: به خاطر همزمانی آزمون و اعلام نتایج مقاطع دستیاری و Ph.D با انتخابات شورای صنفی که در آئین نامه اردیبهشت ماه تعیین شده است، این دوره به صورت استثنا برای دانشجویان مقاطع تخصصی با عنایت به بخشنامه مدیرکل دانشجویی وزارت متبوع باید توسط دانشگاه‌ها تا پایان آذرماه ۹۷ انجام می‌شد و احکام دانشجویان منتخب این دوره نیز تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ معتبر خواهد بود.

رئیس اداره رفاهی وزارت بهداشت ضمن تقدیر از همکاران دانشگاهی در برگزاری انتخابات شوراهای صنفی خاطر نشان کرد: ۲۲ دانشگاه در این مقطع فاقد دانشجو هستند و با توجه به بخشنامه ارسالی، فقط در ۱۸ دانشگاه انتخابات این مقاطع برگزار و اسامی منتخبین و دبیران برای این اداره کل ارسال شده است و مابقی دانشگاه‌ها با عدم استقبال از سوی دانشجویان مواجه بوده‌اند و یا بر اساس مستندات به دست آمده متأسفانه علیرغم تاکید معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت متبوع هیچگونه اطلاع رسانی و یا فعالیتی در این خصوص انجام نداده‌اند که در پایش برنامه عملیاتی سالانه این مساله لحاظ خواهد شد.

محمدی، هدف از تشکیل شورای صنفی دانشجویان را ایجاد بستری مناسب برای تقویت همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و پیگیری حقوق دانشجویان دانست و از تمامی دانشجویانی که در این دوره از انتخابات مقاطع عمومی و تخصصی شرکت کرده‌اند، تقدیر کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جلسات شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان مستمر در حال برگزاری است و دستاوردهای خوبی را نیز در این مدت کوتاه داشته و امیدوارم مسؤولان دانشگاه‌ها از این ظرفیت ایجاد شده به نحو مطلوب و شایسته استفاده کنند تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر نهال شورای صنفی دانشجویان باشیم. مفدا

پایان پیام/

مطالب مشابه