موافق نبودیم که دکتر هاشمی در میانه راه از وزارت بهداشت کنار برود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، آیت‌الله سبحانی در دیدار سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: ما موافق نبودیم دکتر قاضی زاده هاشمی در میانه راه از فعالیت در وزارت بهداشت کنار برود، اما اکنون که این گونه مصلحت دیدند، باید اقدامات و فعالیت های دوره قبلی تداوم داشته باشد.

وی گفت: این روند باعث خواهد شد که مردم متوجه شوند 2 وزیر مکمل یکدیگرند و اقدامات را تداوم می بخشند.

آیت الله سبحانی گفت: بازتاب این همکاری در رسانه های مختلف داخلی و بین المللی نشان دهنده وحدت مسئولان نظام اسلامی در امر خدمت رسانی به مردم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به کمبود پزشک در برخی مناطق کشور اشاره کرد و گفت: منطقه ارسباران آذربایجان با کمبود پزشک روبروست، زنان بارداری در این منطقه برای رسیدن به پزشک باید به شهرهای اطراف سفر کنند که در این زمینه با مشکلاتی مواجه می شوند، البته کارهای زیادی در زمینه بهداشت و درمان در این منطقه انجام شده است که باید توسعه یابد.

آیت الله سبحانی در ادامه به روند ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در قم اشاره کرد و گفت: روند ساخت این طرح درمانی با سرعت بیشتری دنبال شود.

بیمارستان یک ‌هزار تختخوابی خاتم از مصوبه های دولت تدبیر و امید در قم است که در دهه فجر سال 94 کلنگ زنی شد؛ قرار است این مرکز درمانی در هفت طبقه و با مساحتی بالغ بر200 هزار مترمربع، در شهرک سلامت خاتم احداث شود.

آیت الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شریعت و فقیه اسلام با طب و طبیب ارتباط و تعامل تنگاتنگی دارد؛ در اسلام موضوع از طبیب گرفته می شود و حکم از فقیه است.

وی افزود: بر اساس آموزه های اسلام این طبیب است که در مسائلی همچون روزه داری زنان و مردان کهنسال و بیمار، معین می کند که این فریضه برای شخص مضر است یا نه و فقها در این مورد حکم اسلام را بیان می کنند.

وی بیان کرد: فقها و پزشکان در یک مسیر در خدمت شریعت اسلام هستند، پزشکان موضوع را شناسایی و فقها احکام آن را صادر می کنند. ایرنا

پایان پیام/

مطالب مشابه