بدهی‌های سال ۹۶ بیمه سلامت به بخش خصوصی پرداخت شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، طاهر موهبتی درباره پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت افزود: پرداخت مطالبات مراکز درمانی دولتی در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت و تلاش می‌کنیم بدهی‌ها را به حداقل کاهش بدهیم.

وی ادامه داد: با توجه به تسویه حساب سال 96، فاصله پرداختی ها بسیار کم شده است. به طور میانگین پرداختی به داروخانه ها در مرداد و شهریور امسال قرار دارد و 70 درصد مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی نیز تا آبان ماه 97 پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره پوشش بیمه‌ای بیماران خاص نیز بیان کرد: حدود 120 قلم دارو برای بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت است که 79 قلم دارو کاملا به طور رایگان عرضه می‌شود، همچنین 180 داروی شیمی درمانی را زیر پوشش داریم که 111 قلم آن‌ها فرانشیز 10 درصدی دارند، این در حالی است که خدمت شیمی درمانی هم به صورت رایگان در بیمارستان ها انجام می‌شود.

پیش از این کورش فرزین، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران نیز درباره پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت در تهران گفته بود: مطالبات مراکز درمانی در سال 97 به ویژه در بخش دولتی تا پایان شهریور به صورت 100 درصد و تا پایان آبان به صورت 70 درصد علی الحساب در وجه دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت شده است و کمبود نقدینگی حداقل در سال 97 برای مراکز درمانی دولتی متصور نخواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه