۵۰ ساعت آموزش برای تربیت اورژانس‌یار از سوی وزارت بهداشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، نفیسه میرکتولی گفت: با توجه به اینکه برنامه‌ریزی انجام شده در خصوص آموزش افراد جامعه در ۱۱ گروه هدف تقسیم بندی و انجام شده است، آموزش کارمندان نیز به عنوان یکی از این گروه‌ها در حال اجرا است.

میرکتولی افزود: آموزش‌های اورژانس یار در سطوح مختلف از دوره‌های ۱۲ ساعته تا دوره امدادگر اورژانس که یک دوره ۵۰ ساعته است، برگزار می‌شود. در این دوره افراد مهارت‌های مهمی در ارتباط با کمک‌های اولیه و همچنین اقدامات ساده و اولیه حفظ حیات مثل احیای قلبی ریوی، مسمومیت‌ها، کنترل خونریزی، آتل بندی، مواجهه با بیمار بیهوش، بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، تشنج و … بصورت تئوری و عملی آموزش داده می‌شود.

معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور ادامه داد: آموزش ۵۰ ساعته تربیت اورژانس یار در وزارت بهداشت به عنوان اولین وزارتخانه دولت شروع و درحال حاضر تعداد ۲۰ نفر از کارکنان علاقمند این وزارتخانه موفق شدند پس از گذراندن دوره ۵۰ ساعته، پس از قبولی در آزمون تئوری و عملی، تحت عنوان اورژانس یار فعالیت کنند. این آموزش‌ها بصورت مداوم به تمامی کارمندان ارائه خواهد شد.

به گزارش ایسنا وی در پایان گفت: با توجه به ضرورت یادگیری این مهارت‌ها، تمامی کارمندان بخش‌های دولتی و همچنین خصوصی می‌توانند با مراجعه به مراکز اورژانس استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین در تهران به مرکز اورژانس تهران مراجعه یا در سایت سازمان اورژانس کشور به نشانی www.ems.behdasht.gov.ir ثبت نام کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه