استراتژی چهارگانه دبیرخانه کمیسیون انجمن‌های گروه علوم پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سید جلیل حسینی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این دبیرخانه در یک سال گذشته مبنی بر ارتقا و سالم سازی روند انجمن های علمی،استراتژی توانمندسازی کارشناسی انجمن های علمی، بین المللی سازی واقعی انجمن ها و واگذاری امور به انجمن های علمی را از برنامه های در دست اقدام دبیرخانه کمیسیون انجمن های پزشکی طی این مدت عنوان کرد.

وی با اشاره به برگزاری دوره ای مجامع عمومی و فوق العاده انجمن ها اظهار داشت: اطلاعات به روز شده انجمن ها و اخبار دبیرخانه کمیسیون در سایت کمیسیون بارگذاری شده است که طی آن ارتباط نزدیک بین دبیر کمیسیون و روسای انجمن ها و کارشناسان دبیرخانه با منشی های انجمن ها برقرار شده است.
 
حسینی ادامه داد: تاکنون 35 انجمن گروه پزشکی انتخابات خود را به صورت الکترونیک برگزار کرده اند، حدود 40 درصد انجمن ها برگزاری انتخابات الکترونیک را در مجامع فوق العاده خود به تصویب رسانده اند و این موضوع با همت و دقت هر چه تمام در بین انجمن های دیگر پیگیری می شود.

دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه علوم پزشکی با اشاره به تشکیل کمیته های اخلاق حرفه ای در انجمن ها، حضور ناظرین دبیرخانه (اعضای هیات مدیره انجمن ها) در مجامع عمومی و فوق العاده انجمن ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: سیاست کلی کمیسیون انجمن های پزشکی، عدم افزایش بی رویه تعداد انجمن ها و همگرایی و هم افزایی انجمن های منشعب از یک رشته مادر در یک انجمن است که بر این اساس، سعی کردیم از تشکیل چندین انجمن در یک رشته جلوگیری شود و به طور کلی همگرایی خوبی در همکاری بین رشته ای را ایجاد کنیم.
 
وی به وجود انجمن های بین رشته ای اشاره کرد و افزود: درخصوص اینکه یک انجمن بین رشته ای چگونه ایجاد شود که انجمن های مادر مرتبط به هم در آن نقش داشته باشند، به مدلی دست یافتیم که مراحل تصویب آن انجام شده و به زودی ابلاغ می شود.
 
حسینی اضافه کرد: همچنین در سه ماه آینده جلساتی را درخصوص کمیته های انتخابات انجمن ها و توانمندسازی منشی ها و اعضای هیات مدیره انجمن های پزشکی برگزار خواهیم کرد.

دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه علوم پزشکی موضوع واگذاری امور وزارت به انجمن های علمی را مهم ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم فرآیند واگذاری امور را در مورد انجمن هایی که روند فعالیت هایشان را به طور منظم به پیش می برند به تدریج اجرایی کنیم.
 
به گزارش وبدا وی در پایان با تاکید بر روابطه دو سویه بین دبیرخانه کمیسیون و انجمن های علمی پزشکی در جهت همکاری و هماهنگی با وزارت عنوان کرد: اگر در روند همکاری ها مشکلی وجود داشته باشد، از طریق معاونت درمان و یا سازمان نظام پزشکی آنها را بر طرف می کنیم. همچنین تلاش همکاران ما در دبیرخانه کمیسیون انجمن های علمی این است که فلسفه همگرایی رشته ای و تخصصی را حاکم کنیم تا بتوانیم به اهداف مد نظر در پیشبرد برنامه های طرح تحول سلامت و نوآوری در آموزش پزشکی و اجرای استراتژی های 4 گانه دست یابیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه