محصولات آرایشی ساخت آمریکا تقلبی و قاچاق هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، عبدالعظیم بهفر با اشاره به اینکه لوازم آرایشی رنگى «Color cosmetics »، از آمریکا یا به کشور وارد نمی شوند و یا واردات آن بسیار محدود است، گفت:  مردم در هنگام خرید لوازم آرایش توجه کنند که  اگر برچسب محصول یا بسته بندی این نوع ساخت آمریکا باشد، درصورت عدم اطمینان از اصالت کالا و واردات قانونی آن، از خرید محصول خودداری کنند، چراکه آن کالا قاچاق، تقلبی و یا فاقد تاریخ مصرف است.

بهفر ادامه داد: مصرف کالاهای قاچاق و یا تقلبی خطرناک است، لازم است خانواده ها براى حفظ سلامت خود به برچسب اصالت کالا توجه کرده و هرگز فریب عده ایی سودجو و متقلب را که هدفی جز منفعت طلبی نداشته و اهمیتی برای سلامتی مردم قائل نیستند را نخورند.

وی با اشاره به تکنیک های سودجویان در مورد لوازم و فراورده های آرایشی و بهداشتی، توضیح داد: معمولا هنگام فروش محصولات غیرمجاز به خریداران گفته می شود که  این کالا به صورت چمدانی  یا از طریق مسافران از اروپا و آمریکا به صورت موردی وارد شده است،  که در اکثر موارد ناصحیح و ادعای نادرستی است.

مدیرکل فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: سلامت مردم و حفظ و ارتقاء آن از اولویت های کاری سازمان غذا و دارو بوده و اداره کل آرایشی و بهداشتی سازمان، با هماهنگى و همکاری دانشگاه های علوم پزشکى، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ... با جدیت بیشتری به بازرسى ها در سطح عرضه اقدام و  موارد تخلف را به مردم اطلاع رسانى می کند.

به گزارش فارس، بهفر در پایان به مردم  توصیه کرد: از خرید کالاهای بدون برچسب اصالت خودداری کرده و در صورت وجود برچسب اصالت نیز با خراشیدن این برچسب ، کد ١٦ رقمی آن این عدد را به سامانه 20008822 پیامک کرده و حتما مشخصات ارسالی از طریق پیامک را با کالای در دست مطابقت دهند و فقط به جمله کالا اصالت دارد اکتفا نکنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه