علت اصلی کمبود پزشک و متخصص چیست؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکانو قانون، علی اکبری درباره وضعیت پذیرش بیماران در مراکز خصوصی درمانی در کشور، گفت: بسیاری از  مراکز خصوصی درمانی در کشور دفترچه های سلامت را نمی پذیرند و این امر بسیاری از بیماران را با چالش روبرو می‌کند.

وی افزود: ما شاهد هستیم که برخی از دانشجویانی که به  رشته‌های  پزشکی در دانشگاه‌های داخلی راه پیدا نمی‌کنند به دانشگاه‌های  خارجی از جمله کشورهای آسیایی میانه مهاجرت می‌کنند زیرا در این کشورها هزینه‌های تحصیل  پایین تر از دانشگاههای داخلی است و این در حالی است که بسیاری از فارغ التحصیلان  پزشکی نیز در این کشورها پس از  تحصیل  به کشور باز می‌گردنند.

اکبری ادامه داد: کمبود پزشک و متخصص در کشور مرتبط با مکانیزم توزیع  نامناسب منابع انسانی‌ در حوزه بهداشت ودرمان است زیرا واقعیت این استکه ما  هم اکنون در کشور با کمبود پزشک ومتخصص روبرو نیستیم بلکه باید منابع انسانی  در  حوزه پزشکی بر طبق نیازهای حوزه  درمان در کشور برنامه ریزی شوند تا  خدمات  رسانی  در  حوزه بهداشت ودرمان  در  کشور فراگیر شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از سازو کارهای طرح خدمت پزشکان می تواند به عنوان اهرمی قابل اتکا، خلاکمبود پزشک و متخصص در مناطق محروم را پرکند واین درحالی است که بحث بیمه سلامت نیز به نحو مطلوب نتوانسته  است، خدمات درمانی به بیماران را تحت پوشش کامل در مانی قرار بدهد و این مسئله یکی از مشکلات اساسی در حوزه بهداشت ودرمان درکشور تلقی می‌شود.

 به گزارش خانه ملت، وی در پایان یادآورشد: با توزیع عادلانه امکانات درمانی  به سراسر کشور  بطور حتم موجبات افزایش سرانه سلامت جامعه را  نیز فراهم می‌کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه