ساخت دستگاه اولتراسانتریفیوژ دارویی در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، غلامرضا شکری در آئین رونمایی از دستگاه اولتراسانتریفیوژ دارویی که در مؤسسه رازی برگزار شد، گفت: خدا را شاکر هستیم که در چنین روزی این خبر مسرت بخش را اعلام می‌کنیم و شاهدیم نتیجه زحمات چند سال گذشته مؤسسه رازی در عرصه همکاری با مجموعه‌های بخش خصوصی در راستای شکفتن صنعت واکسن، امروز به نتیجه رسیده است.

معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی این موفقیت را تجلی واقعی عبارت " ما می‌توانیم" عنوان کرد و افزود: این موفقیت به ما ثابت کرد با کار جمعی، پشتکار و تلاش و جدی گرفتن افکار و استعدادهای جوانان برومند کشورمان، هر امری شدنی و قابل پیشرفت است.

شکری با تبریک این موفقیت به مهندسان و کارکنان شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده این دستگاه، ادامه داد: در فرایندی که به تولید یکی از محصولات های‌تک دنیا منتج شده است، نقش حمایتی مدیران دوره‌های قبل و مدیران کنونی مؤسسه رازی، همکاران مرکز رشد رازی و بخش فنی و مهندسی مؤسسه رازی برجسته بوده است.

وی افزود: چند سال پیش که طرح ساخت این دستگاه مطرح شد، امید موفقیت این طرح برای تعدادی از دوستان زیر ۱۰ درصد بود، اما تیم سازنده این دستگاه، با حمایت مؤسسه رازی ناامید نشد و خوشبختانه امروز شاهد به بار نشستن تلاش محققان کشورمان هستیم و این موفقیت جای قدردانی مضاعف دارد.

معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مؤسسه رازی گفت: اکنون مؤسسه رازی و این شرکت دانش‌بنیان در زمینه ساخت دستگاه اولتراسانتریفیوژ ۶۰ هزار دور در دقیقه در کشور پیشتاز است.

به گزارش ایسنا شکری با تاکید بر حمایت این مؤسسه از شرکت‌های توانمند و علاقه‌مند بخش خصوصی برای ورود به صنعت واکسن، اظهار امیدواری کرد که این مجموعه قدیمی و ارزشمند کشورمان با صلابت‌تر از گذشته ایفاگر نقش تاریخی خود در سطوح بهداشت و سلامت کشور باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه