دریافت فاکتور از داروخانه‌ها به منظور اطلاع از صحت قیمت دارو
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، حمید شیبانی فرید گفت: عرضه دارو در داروخانه‌ها به دو صورت ارائه نسخه (آزاد و بیمه‌ای) و عرضه داروهای بدون نسخه(OTC) صورت می‌گیرد.

شیبانی فرید ادامه داد: درمورد عرضه داروها با نسخه داروخانه ها ملزم به درج قیمت و مهر کردن آن هستند که خود به منزله فاکتور رسمی است  و درمورد داروخانه های بدون نسخه نیز پرینت قیمت به بیمار تحویل می شود. همچنین بیمار می‌تواند فاکتور درخواست کند.
 
وی درمورد سوال مردم مبنی بر تفاوت قیمت درج شده روی جعبه دارو با بهای دریافتی داروخانه، توضیح داد: کارخانه های تولید دارو، معمولا مواد بسته بندی، شامل جعبه، بروشور و ... را از قبل تهیه کرده و پس از ساخت کامل دارو، فراورده نهایی را بسته بندی شده و به داروخانه ها تحویل می دهند.
 
به گزارش فارس، کارشناس اداره امور داروخانه‌های کشور تصریح کرد: طی مراحل ساخت دارو در برخی موارد چنانچه بهای تمام شده فراورده به دلیل نوسانات قیمت ارز و تغییر نرخ مواد اولیه افزایش یابد، اصلاح قیمت درج شده روی جعبه ها و بسته‌بندی قبلی با توجه به حجم بالا، عملا غیر ممکن است. ولی مردم می توانند با مراجعه به سایت IRC.fda.gov.ir/nfi  از آخرین تغییر قیمت داروها مطلع شوند. همچنین تمام داروخانه های کشور ملزم شده اند که شماره تماس شکایات را در داخل داروخانه در معرض دید عموم قرار دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه