حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی موجب صرفه‌جویی شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمدحسن زدا روز چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از ساختمان جدید مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: طرح نهادینه سازی خدمات از طریق نسخه های الکترونیکی دفترچه های تامین اجتماعی و حذف دفترچه های درمانی یک پروژه ملی می باشد که سازمان تامین اجتماعی در اجرای آن پیشرو است. 

وی افزود: پیش از این دفترچه های تامین اجتماعی مانند چک سفیدامضا بود و اختیار آن در دست این سازمان نبود لذا هرکس به میل خودش از آنها استفاده می کرد. کنترل هزینه ها، نظارت بر رفتار پزشکان در نسخه نویسی و داروهای تجویزی از جمله مزایای طرح حذف دفترچه های کاغذی هستند. 

زدا ادامه داد: با رفع مشکل 'امضای الکترونیک پزشکان' که همکاری سازمان نظام پزشکی را می طلبد طرح حذف دفترچه های درمانی کاغذی در تمام مراکز درمانی تامین اجتماعی سطح کشور قابل اجرا است. 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: خراسان رضوی یکی از استانهای پیشروی کشور در طرح حذف دفترچه های تامین اجتماعی در سطح کشور است. 

وی در ادامه به افتتاح 31 طرح در حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی در 15 استان کشور همزمان با دهه فجر امسال اشاره و بیان کرد: دیروز عملیات ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان چناران آغاز شد و امروز هم ساختمان جدید مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی این استان که ساختمان قبلی اش فرسوده بود و قدمتی 60 ساله داشت به بهره برداری رسید. 

به گزارش ایرنا سازمان تامین اجتماعی از سال 1396 اقدام به حذف دفترچه‌های کاغذی کرد. مطابق این طرح، بیمه ‌شدگان تامین اجتماعی باید بتوانند در تمامی کشور تنها با ارائه شماره ملی خدمات دریافت کنند بطوری که هم در بخش ویزیت و هم در بخش نسخه‌ پیچی تمام مراحل به شکل الکترونیکی انجام شود و در داروخانه ‌ها نیز بدون معطلی به بیمه‌ شدگان دارو عرضه گردد. 

گفتنی است هم اکنون در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی خدمات به شکل الکترونیکی ارائه می شوند و دفترچه‌های کاغذی از این فرآیند حذف شده اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه