معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت منصوب شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید نمکی در حکمی سید کامل تقوی نژاد را به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع و همچنین سرپرست معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت منصوب کرد.

در بخشی از حکم انتصاب وی آمده است: 

1_ چابک سازی و کاهش دیوانسالاری اولین وظیفه جنابعالی و همکاران ارجمندتان می باشد که ضروریست با مشورت کارشناسانه بدان بپردازید. کاستن حداقل دو معاونت و ادغام در دیگر معاونت ها که از مطالبات قبلی است اولین گام می باشد که در اسرع وقت انجام شود.

2_ شفاف سازی گردش منابع در کلیه دستگاه های تابعه و دانشگاه های علوم پزشکی از ضرورت های دیگریست که انتظار می رود در صورتیکه شبهه ای از عدم شفافیت وجود دارد در اسرع وقت مرتفع گردد. رسیدگی عاجل به مجموعه شرکت های موجود و حسابرسی و ارائه گزارش، کوچک سازی و تجمیع آنها از اولویت های ویژه است.

3_ طرح تحول نظام سلامت که از طرح های مؤثر و مفید دولت تدبیر و امیدست کماکان باید مورد حمایت قرار گرفته، با قوت ادامه یابد.

مع الوصف بررسی مجدد و واکاوی بسته های طرح با مشارکت بقیه معاونین محترم و بازنگری آن ضرورت دارد به گونه ای که:
اولاً: پرداخت از جیب بیماران کمتر شود.
ثانیاً: بیماران خاص و صعب العلاج مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.
ثالثاً: پروژه های نیمه تمام طرح به اتمام برسد.
رابعاً: ماندگاری پزشک در نقاط محروم و کمتر برخوردار تقویت شود.

4_ دفتر اقتصاد سلامت با حضور کارشناسان و بهره گیری از ظرفیت دانشگاه های کشور تقویت و در روزهای سخت آینده منابع در اختیار به بهترین نحو ممکن هزینه گردد. در این راستا ضمن صرفه جویی در هزینه کرد کلیه دستگاه ها، انتظار می رود برنامه توسعه آینده مبتنی بر ضرورت های نظام سلامت و توزیع عادلانه منابع با اولویت نقاط محروم و کمتر توسعه یافته تهیه و ارائه گردد. در این راستا علاوه بر تعیین زیرساخت های مورد نیاز ضروریست نیروی انسانی مورد نیاز نظام ارائه خدمت در سالهای آتی در مقاطع مختلف برآورد و به عنوان نقشه راه تربیت نیروی انسانی در شورای معاونین طرح و ملاک توسعه نیروی انسانی و تربیت دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد.

5_ با پرهیز از اداره جزیره ای آن معاونت، تلاش نمایید تا با بررسی اولویت های دیگر معاونت های محترم و تصویب نهایی آنها در شورای معاونین با مشارکت همکارانمان در سازمان برنامه و بودجه و پیگیری در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی و دیگر دستگاه های ذیربط از دغدغه خاطر همکاران در تخصیص بموقع منابع مورد نیاز بکاهید.

6_ رسیدگی به معیشت کلیه همکاران محترم در همه رده ها و پرداخت هر چه سریعتر مطالبات معوق در خدمت رسانی این عزیزان به مردم شریف و نیازمندان خدمت موثر خواهد بود. لذا پیگیری مورد اخیر موجب خرسندی همگان است.

7_ هموار کردن حضور بخش خصوصی داخلی و خارجی جهت سرمایه گذاری در نظام سلامت با شیوه های مختلف، راهکاری موثر و پدیده ای ماندگار است که امید دارم مورد توجه ویژه جنابعالی قرار گیرد.

8_ استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت که تجربه موفقی نیز از آن بجای مانده از دیگر موارد اثربخش در توسعه شتابان زیرساخت های حوزه سلامت می باشد که امید است بهره گیری از این ظرفیت بی بدیل مغفول نماند. 

پایان پیام/

مطالب مشابه