افزایش آمار دیابت در شهر‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، فاطمه هاشمی‌ صبح امروز در مراسم افتتاح «تهران پایتخت تغییر دیابت» که در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: دیابت یکی از موضوعات مهم دنیا است و هر روز شاهد افزایش آمار دیابت در جهان هستیم.
 
هاشمی ادامه داد: کلینیک‌های تخصصی خوبی راه‌اندازی شده است اما نتایج خوبی در زمینه کاهش آمار دیابت به دست نیاورده‌ایم؛ بسیاری از مردم مبتلا به دیابت هستند و در شهرها آمار دیابت بیشتر از روستاها است.
 
وی افزود: ۶۰ درصد از مردمی که دیالیز می‌کنند مبتلا به بیماری دیابت بودند، در این راستا و برای کنترل دیابت  ۵۰ مرکز کلینیک دیابت راه‌اندازی شده ولی نتایج خوبی بدست نیامده است؛ متاسفانه با افزایش تکنولوژی شیوع بیماری‌ها بیشتر شده که به نظرم ساختار آن باید تغییر کند.
 
رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص گفت: شهرداری برای تغییر دیابت در تهران باید فرهنگ سازی کند و ساختار هایی را فراهم کند؛ به نظرم آموزش و پرورش و صدا و سیما در زمینه افزایش آگاهی و فرهنگ می‌توانند ما را در تغییر دیابت کمک کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاشمی در پایان اضافه کرد: ما نیازمند مکان‌های عمومی برای انجام فعالیت‌های فیزیکی مناسب هستیم، باید جلسات متعددی با سازمان‌های ذیربط داشته باشیم تا برنامه‌ریزی خوبی در زمبنه تغییر دیابت در شهر تهران انجام شود و من امیدوارم تهران به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه