برخی معاونت‌های وزارت بهداشت خارج از چارچوب ایجاد شده بود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمد حسین قربانی در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اعتقادی به معاونت جداگانه اجتماعی ندارد و معتقد است همه معاونت‌های وزارت بهداشت باید جامعه محور حرکت کنند، گفت: این اقدامات از سلیقه‌ها و رویه مدیریتی شخص وزیر بهداشت است، ضمن اینکه وی به هر دلیلی که به این نتیجه رسیده است که معاونت‌های این وزارتخانه را کاهش داده یا اضافه کند لازم است از وی حمایت شود.

وی افزود: آنچه مسلم است وزارت بهداشت و درمان یک چارت مخصوصی دارد که بر اساس آن معاونت‌هایش مشخص شده است، ضمن اینکه در گذشته برخی معاونت‌ها خارج از آن چارچوب و رسالت ذاتی این وزارتخانه ایجاد شده بود که در شرایط کنونی وزیر می‌تواند بر مبنای سلیقه‌ای که دارد آنها را حذف کند.

قربانی ادامه داد: ارائه خدمات در حوزه‌های آموزش و پیشگیری رسالت اصلی وزارت بهداشت و درمان است و در کنار آن رسالت اجتماعی هم باید برای آن لحاظ شود، ضمن اینکه ما نمی‌توانیم اداره وزارتخانه‌ها را جزیره‌ای ببینیم، از سوی دیگر یکی دیگر از ضعف‌هایی که امروزه در اداره بخش‌های مختلف با آن مواجه هستیم نبود فرهنگسازی در ابعاد مختلف است.


نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هم‌اکنون نیاز است که در حوزه آموزش و پرورش نقطه نظرات بهداشتی و درمانی نیز مدنظر قرار گرفته و دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان با هم به این مهم بپردازند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان تاکید کرد: آنچه از دولت و وزرا انتظار داریم این است که برای ارتقای روند ارائه خدمات به مردم رویه‌ای درست و منطقی در چارچوب وظایف ذاتی که برعهده دارند، در پیش بگیرند.

پایان پیام/

مطالب مشابه