اهدای خون در اسفند ماه کاهش می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی اکبر پورفتح اله گفت: اسفند ماه 
،مصرف خون و فرآورده های آن را هم افزایش می دهد زیرا عزیزان تالاسمی که مصرف کنندگان دائمی خون هستند تمایل دارند که تزریق خون منظم خود را قبل از روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز انجام دهند.

وی ادامه داد: تعداد اعمال جراحی در این ماه افزایش می یابد وهفته آخر اسفند ماه که به تعطیلات ختم می شود، بیماران تحت عمل جراحی، باید در بیمارستان پایدار و ترخیص شوند.

پورفتح اله افزود: پایان اسفند ماه آغاز سفرهای نوروزی است که در کشور ما بیشتر با خودرو صورت می گیرد و حجم تصادفات نیاز به خون را افزایش می دهد و سازمان مجبور به افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن قبل از پایان سال است تا نوروزی بدون دغدغه را برای هموطنان به ارمغان آورد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اهدا کنندگان خون به عنوان سرمایه اجتماعی بزرگ این سازمان گفت:  نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از هموطنانی که متفاوت و ایثارگر هستند ، سالانه بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد خون اهدا می کنند و امید وارم که این اسفند ماه هم به یاری بیماران بشتابند و پیشاپیش، قدوم پر برکت ایشان را در مراکز انتقال خون گرامی می داریم واز ایشان و سایر مردم عزیز کشورمان برای حضور همه روزه در مراکز انتقال خون طی ماه اسفند دعوت می کنم.

وی اضافه کرد: همکارانم در سراسر کشور چون سالهای اخیر سنت چهارشنبه سوری را با شعار «سرخی من از تو» در چهارشنبه آخرین هفته سال در مراکز انتقال خون به انتظار هموطنان خواهند بود.

به گزارش مهر پورفتح اله در پایان گفت: حضور در مراکز انتقال خون و فرهنگ سازی اهدای خون و گسترش آن در خانواده ها در این مناسبت فرهنگی فرخنده می تواند سبب افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن در پایان سال شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه