بیش از ۶۰ داروی ایرانی در مراحل پایانی تولید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سیدفرشاد حسینی شیرازی گفت: برای اینکه یک دارو از مرحله تحقیقاتی و مطالعه به تولید برسد و پس از اخذ مجوز‌های لازم در بازار توزیع شود، زمانی بین ۸ تا ۱۵ سال به طول می‌انجامد، زیرا پروسه انجام این کار مدت‌دار و بسیار حساس است.

حسینی شیرازی افزود: مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آینده قصد دارد داروی ضدسرطان را رونمایی کند و به زودی این دارو پس از اخذ مجوز‌های لازم در بازار داخلی توزیع می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیش از ۶۰ دارو مراحل پایانی تولید را سپری می‌کنند و به زودی پس از اخذ تأییدیه‌های لازم از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو روانه بازار می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر ۷۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه علوم دارویی در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی فعالیت می‌کنند، برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید دارو و شرکت‌های دیگر در زمینه تولید دارو و برخی شرکت‌های دیگر به کار کنترل دارو مشغول به فعالیت هستند.

حسینی شیرازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ دارو در شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تولید  و روانه بازار شده اند و در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند.

 رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه داروی نیتروگلیسیرین در مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه شهید بهشتی فرموله شده است، افزود: یکی از مراکز وابسته به مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه شهید بهشتی علاوه‌ بر دارو مواد اولیه دارویی را تولید می‌کند و این اقدامات همگی در راستای خودکفایی کشور در حوزه دارو است.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای یک مرکز رشد، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی و یک مرکز تحقیقات علوم دارویی است و یکی از برنامه‌های ما در آینده افزایش تولیدات دارویی و صادرات محصولات ما است.
به گزارش باشگاه خبرنگارانجوان حسینی شیرازی در پایان گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کشورهای همسایه مانند روسیه و قزاقستان تفاهم‌نامه‌های خوبی را در راستای تعامل هرچه بیشتر همکاری‌ها و صادرات محصولات به امضاء رسانده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه