پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت انتصاب دکتر ظفرقندی به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون به نقل از وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر ظفرقندی

بدین وسیله انتخاب حضرتعالی توسط جامعه شریف پزشکی و اعتماد و صدور حکم جنابعالی از سوی رییس جمهور محترم به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می نمایم.

اینجانب معتقدم فراز و نشیب های پیش روی ما در نظام سلامت را با همدلی، همراهی و هم افزایی میان سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی، کلیه دلسوزان، صاحب نظران و اندیشمندان کشور به سهولت خواهیم پیمود.

انتظار می رود در این راستا بتوانیم:

اولا: شأن و منزلت جامعه شریف پزشکی را که در سالهای سخت و به خصوص در دوران دفاع مقدس، دوشادوش مردم عزیز کشورمان در همه صحنه ها حضور سازنده ای داشته، بازیابیم. استحضار دارید هجمه بی وقفه به گروه های مرجع همچون روحانیون و پزشکان، بی تردید از دست رفتن سرمایه های اجتماعی کشور و تهی شدن این ذخایر در روزهای نیازمندی را در بر خواهد داشت و البته ترمیم زخم های این تهاجم بر چهره پزشکی کشور نیازمند حرکت های واقع بینانه، روشنگرانه و خردمندانه ای است که با بکارگیری کلیه ظرفیت‌های موجود امکان پذیر خواهد بود.

ثانیا: مستمسک غیرقابل کتمان خیلی از هجمه ها، عدم التزام به قانون، زیاده طلبی و قصور برخی از همکاران جامعه پزشکی و در مواردی پایمال کردن حقوق بیمار و خانواده های آنها است. این گروه اندک، متاسفانه حیثیت جمع کثیر و خدمتگزاری را که حتی از گرفتن حقوق قانونی خویش نیز می گذرند، ملوث نموده‌اند.

ضروری است با ساز و کارهای مناسب و در کنار هم، جهت حذف لکه های آلوده از دامان پاکیزه پزشکی کشور، بدون فوت وقت اقدام کنیم. این حرکت خداپسندانه علاوه بر تطهیر دامان پزشکی کشور، رضایت خدا و مردم عزیز، بهانه برای هرگونه هجمه غیرمنصفانه را از دیگران خواهد گرفت .

ثالثا: اصلاح و رفع کاستی های قانونی در حوزه های مختلف نظام سلامت، برقراری عدالت بین رشته ای در کتاب ارزش نسبی و نظام تعرفه‌گذاری، استقرار پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع، نهادینه کردن رویکرد پیشگیری از عوامل خطرزا به خصوص بیماری های غیرواگیر، نظارت مشترک و مستمر بر مراکز ارائه خدمت، اصلاح رویه رسیدگی به شکایات گیرندگان خدمت، شنیدن به موقع صدای همکاران و اعضای جامعه پزشکی و طرح آن در جایگاه های مناسب و موارد متعدد دیگر از مواردی است که با مشارکت بین بخشی می توان به آنها پرداخت. بدیهی است رسیدگی به این امور در گام نخست، نیازمند تشکیل کمیته ها و برقراری جلسات مستمر و مشترک کارشناسی است که امید دارم بی درنگ سازماندهی فرمایید.

توفیق آن برادر گرامی را در خدمت به مردم عزیز کشورمان در این جایگاه رفیع از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

                                دکتر سعید نمکی

                                    وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه