امکان استعلام اصالت فراورده‌های غذایی و آشامیدنی تولید داخل
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، وحید مفید، گفت: مجموعه کنترل های سازمان غذا و دارو بر مواد خوراکی و آشامیدنی در سامانه «تیتک» در دو بخش محصولات وارداتی و دیگری کنترل پروانه های تاسیس، بهره برداری، مسئول فنی، ساخت کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در داخل کشور انجام می شود.

مفید ادامه داد: تا پیش از سامانه TTAC صرفا در بحث واردات استفاده می شده اما براساس برنامه ریزی‌ها مقرر شد تا تمامی فرایندهای تولید در داخل نیز به این سامانه منتقل شود.

وی افزود: تمام پروانه های تاسیس، بهره برداری و ساخت محصولات تولید داخل کشور نیز مانند محصولات وارداتی در چهارچوب سامانه، متمرکز و در عین حال سراسری خواهد شد.

مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر تمام دانشگاه های علوم پزشکی سیستم های جداگانه ای دارند که از این پس در قالب یک سامانه جامع پروانه ها را صادرخواهند کرد و به پروانه صادرشده دسترسی خواهند داشت.

مفید اضافه کرد: همچنین از این پس مصرف کننده می توانند همانگونه که در مورد کالاهای وارداتی با وراد کردن بارکد از طریق سامانه تیتک اصالت آن را استعلام کنند، درمورد اصالت کالاهای داخلی نیز این امکان مهیا خواهد شد.

به گزارش مهر وی در پایان افزود: زیرساخت های این سامانه آماده شده و از اسفندماه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و امیدواریم در سال آینده تمام واحدهای تولید داخل به این سامانه متصل شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه