تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور دنیا صادر می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، رضا کمپانی، در آستانه برگزاری نمایشگاه ایران هلث، اظهار داشت: چهار تشکل شامل اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن مهندسی پزشکی، انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و اتحادیه بازرگانان در برگزاری این نمایشگاه که از ۱۸ تا ۲۱ خرداد ۹۸ برگزار می شود، مشارکت دارند.

کمپانی ادامه داد: امسال افزایش متراژ ریالی برای شرکت های داخلی تولید کننده تجهیزات پزشکی داریم ولی با توجه به ریزش شرکت های خارجی متراژ پاویون ها کاهش خواهد داشت.

وی افزود: سال گذشته ۲۴ میلیون دلار به صورت رسمی صادرات تجهیزات پزشکی از گمرک داشتیم که این میزان معادل ۶۸۰ تن صادرات تجهیزات پزشکی بود.

نایب رئیس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تجهیزات پزشکی گفت: از بیست و دوم فروردین ماه سال جاری تولید کنندگان تجهیزات پزشکی و مشکلات واردات مواد اولیه مواجه شدند و این مسئله تولید و توان آنها را تضعیف کرد از طرفی نیز با کاهش صادرات مواجه شدیم ولی با این وجود از ابتدای سال تاکنون ۱۸ میلیون یورو برای ثبت صادرات در حوزه تجهیزات پزشکی داشتیم.

کمپانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور دنیا صادر می شود که این صادرات به روش های مختلف انجام می گیرد. بخشی از کشورهای هدف محصولات ایران را با برند ساخت ایران درخواست کرده و برخی درخواست راه اندازی خط تولید محصولات در کشورشان را دارند برای تعدادی از کشورها نیز کالا را طبق سفارش تولید کرده و محصول با برند متفاوتی عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد: کشورهای اروپای غربی، آلمان و ایتالیا از جمله کشورهای مقصد تجهیزات پزشکی ایران هستند.

به گزارش مهر نایب رئیس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در پایان گفت: نمایش و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی، دارویی و پزشکی از محورهای اصلی این نمایشگاه است و موضوعات دیگری همچون گردشگری سلامت، استارت آپ، اپلیکیشن های سلامت و رسانه‌های حوزه سلامت برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه