۱۳۴هزارپرستار در سامانه ثبت ملی ثبت نام کردند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مریم حضرتی با اعلام این خبر، افزود: یکی از برنامه های معاونت پرستاری جمع آوری اطلاعات دقیق و به روز از وضعیت پرستاری و گروه های وابسته شامل اتاق عمل، هوشبری، فوریت های پزشکی و همچنین بهیاران و کمک بهیاران و کمک پرستاران بود که بر این اساس، برنامه ثبت ملی در دو مرحله آزمایشی و سراسری اجرا شد. 
 
حضرتی افزود: مرحله آزمایشی در سه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سمنان و نیشابور اجرا و مشکلات و ایرادات سامانه رفع شد و در مرحله دوم و از ابتدای آذرماه ثبت ملی به مدت دو ماه در دی ماه و بهمن ماه اجرا شد و افرادی که در این سامانه ثبت نام آنها با موفقیت انجام شد کد رهگیری دریافت کردند.
 
وی ادامه داد: از مجموع ثبت نام کنندگان 37 هزار 132 نفر مرد و 97 هزار و 380 نفرخانم هستند، در حال حاضر با استفاده از اطلاعات به دست آمده در حال اعتبارسنجی اطلاعات از طریق بانک های اطلاعاتی موجود و تجزیه و تحلیل اطلاعات وارده شده هستیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: در این سامانه اطلاعات ارزشمندی از وضعیت کادرپرستاری کشورمی باشد که در برنامه ریزی پرستاری بسیار موثر خواهد بود. 
 
به گزارش وبدا حضرتی در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آینده، افراد برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای با در دست داشتن کد پیگیری دریافت شده از سامانه ثبت ملی، ادامه کار را تا دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای به صورت آنلاین انجام دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه