برخوردهای نامناسب برخی پزشکان،جامعه پزشکی را مورد هجمه قرار می‌دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمد نعیم امینی فرد در واکنش به انتشار کلیپ‌هایی در فضای مجازی که برخورد نامناسب پزشکان با بیماران را نشان می‌دهد، گفت: پزشکان با سابقه‌ای چند صد ساله در قالب حکیم در تاریخ ایران فعالیت کردند، به این معنا که در کنار طبابت، حکمت نیز می‌آموختند، بنابراین اخلاق پزشکی از مهم‌ترین اصولی بوده که در طول تاریخ پزشکی کشور مدنظر قرار می‌گرفته است.

وی افزود: هم‌اکنون نیز قاطبه پزشکان کشور اخلاق پزشکی را رعایت می‌کنند و اگر موارد محدودی هم وجود داشته باشند که به این موضوع توجه نمی‌کنند، قطعا لازم است که سازمان نظام پزشکی در وهله اول با آنها برخورد کند و در مراحل بعد هم هیات‌های بدوی، تجدیدنظر و دادگاه‌های مختلف انتظامی وجود دارد که به این موارد رسیدگی می‌کنند.

امینی فرد ادامه داد: آنچه مسلم است برای اینکه وجهه پزشکی در کشور دچار لطمه نشود باید به این ضرب‌المثل استناد کرد که حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد، بنابراین اگر موارد مستندی از برخورد نامناسب پزشکان با بیماران وجود دارد، قطعا باید با آنها برخورد شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به نقش سازمان نظام پزشکی در ممانعت از بروز رفتارهای نامناسب از سوی تعداد انگشت‌شماری از پزشکان در برخورد با بیماران، تاکید کرد: سازمان نظام پزشکی نیز باید به طور مکرر توصیه‌های لازم را به پزشکان ارائه دهد تا در فضایی که علیه پزشکان شکل گرفته است، این نوع برخوردها در جهت تخریب وجهه این قشر به کل جامعه پزشکی تعمیم داده نشود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان یادآور شد: بی‌تردید این گونه رفتارها بهانه‌ای به دست منتقدان می‌دهد تا در عمل جامعه پزشکانی که بیش از 95 درصد آنها خدمات صددرصدی را به مردم ارائه می‌دهند، مورد هجمه قرار دهند.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه