واردات کیت آزمایشگاهی توسط کولبران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمد صاحب الزمانی، با اشاره به مشکلات آزمایشگاه های تشخیص پزشکی کشور در تامین هزینه ها گفت: متاسفانه آزمایشگاه های تشخیص پزشکی کشور در شرایط بدی به سر می برند و وزارت بهداشت هم هیچ کاری نمی کند.

صاحب الزمانی ادامه داد: هر روز یک بخشنامه و دستورالعمل برای آزمایشگاه های پزشکی ابلاغ می شود، وزارت بهداشت در حوزه آزمایشگاه های پزشکی، هیچ برنامه ای ندارد. این موضوع را به وزیر نیز گفته ام که یا باید سیاست های وزارتخانه در این حوزه تغییر کند و یا اینکه مسئولان مربوطه تغییر کنند. تیمی باید بیاید که بتواند سرنوشت آزمایشگاه ها را به درستی رقم بزند.

رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران گفت: سیاست ها در این حوزه به گونه ای است که مباحثی همچون کیت ها و تجهیزات آزمایشگاهی از طریق اداره تجهیزات پزشکی دنبال می شود، اعتباربخشی آزمایشگاه ها در حوزه درمان وزارتخانه است و...، که باعث به هم ریختگی سیاست های آزمایشگاه های تشخیص پزشکی شده است.

وی با عنوان این مطلب که مشکلات آزمایشگاه ها هر روز بیشتر می شود، گفت: از سازمان تامین اجتماعی گلایه داریم، چرا که یک سال است مطالبات آزمایشگاه ها را نداده و همین مسئله، باعث تشدید مشکلات نقدینگی آزمایشگاه ها شده است.

صاحب الزمانی تاکید کرد: الان شب عید است و آزمایشگاه ها باید حقوق و عیدی پرسنل را بدهند. اما، آزمایشگاهی که روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار دارد، چطور می تواند این هزینه ها را تامین کند.

رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران به کمبودهای آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: الان شرایط به گونه ای شده که آزمایشگاه ها، پول به کولبران می دهند تا برای آنها از ترکیه و عراق، کیت آزمایشگاهی بیاورند.

وی با خطاب قرار دادن وزیر بهداشت، افزود: از یک طرف کیت و تجهیزات آزمایشگاهی را تامین نمی کنند، از سوی دیگر انتظار دارند با این تعرفه ها که واقعی نیستند، آزمایشگاه ها بتوانند خودشان را اداره کنند، خدمات تشخیص پزشکی یک کار تخصصی است، این وضعیت، همه را ناراضی کرده است.

به گزارش مهر صاحب الزمان در پایان اضافه کرد: وزارت بهداشت، آزمایشگاه ها را رها کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه