آغاز ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ۹۸ از امروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، آبتین حیدرزاده از آغاز ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: ثبت نام از امروز ۵ اسفند ماه آغاز می‌شود و در ۱۴ اسفند ادامه دارد.

حیدرزاده ادامه داد: داوطلبان با مراجعه به سنجش آموزش پزشکی پس از پرداخت هزینه نسبت به ثبت نام در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اقدام کنند.

وی با اشاره به تاریخ برگزاری آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اظهار کرد: آزمون در ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۶ تیر ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی گفت: دفترچه راهنمای آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ در سایت سنجش آموزش پزشکی بارگذاری شده است و داوطلبان پس از مطالعه دقیق به دفترچه راهنما نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

حیدرزاده به شرایط پذیرش در آزمون دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: دانشجویان سال آخر دکترای عمومی دندانپزشکی در صورتی که متعهل باشند تنها یک بار فرصت استفاده از قانون تسهیلات ازدواج جوانان ایرانی را دارند و می‌توانند قبل از سربازی در آزمون شرکت کنند.

وی تصریح کرد: داوطلبانی که واجد شرایط استفاده از تسهیلات دانشجویان و استعداد درخشان هستند یکبار در دوران دانشجویی یا حداکثر ۲ سال پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند پیش از خدمت سربازی در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت کنند.

رئیس سنجش آزمون پزشکی اضافه کرد: دانشجویان سال آخر در صورتی که تا ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ‌التحصیل شوند مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ هستند.

وی به فارغ‌التحصیلان طرحی دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان مشمول طرح در صورتی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ طرح آن‌ها پایان یابد، می‌توانند در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ شرکت کنند.

حیدرزاده توضیح داد: داوطلبان بومی که قصد دارند از سهمیه بومی برای پذیرش در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ استفاده کنند، موظف به تکمیل فرم بومی بودن در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مورد تعهد هستند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی تاکید کرد: همه داوطلبانی که قصد استفاده از انواع سهمیه‌ها در پذیرش آزمون را دارند باید مدارک مربوط به سهمیه را قبل از ثبت نام آماده کنند تا در زمان اعلام شده مدارک خود را ارائه دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان با اشاره به نمره‌دهی آزمون آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ گفت: آزمون ۲۵۰ سؤال دارد و ۳۰ سال از درس پروتز‌های دندانی ۲۰ سال از دروس آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پرویودانتیکس، بیماری‌های دهان و فک و صورت و جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، داندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و ۱۰ سال از درس دندانپزشکی جامعه‌نگر و مواد دندانی طراحی می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه