در اسفندماه به کمبود گروه خونی دچار می‌شویم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سید مرتضی طباطبایی گفت: تعداد ۲۷ هزار ۶۳۷ نفر در بهمن سال جاری برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کرده‌اند و از این تعداد ۲۲ هزار ۳۸۱ نفر موفق به انجام این کار خدا پسندانه شده‌اند.

طباطبایی افزود: در بهمن ماه ۹۷، ۱۸ هزار و ۴۳۲ نفر از اهدا کنندگان خون جزو اهداء کنندگان مستمر و با سابقه بودند؛ در این ماه ۸۹۵ نفر از بانوان تهرانی خون خود را اهدا کرده‌اند.

وی ادامه داد: در بهمن ماه ۹۷، هزار و ۶۶ واحد پلاکت و ۱۲۵۱ واحد پلاسما در سطح استان تهران اهدا شده است و از میان افراد مراجعه کننده که به مراکز انتقال خون ۳۹۴۹ نفر برای اولین بار موفق به اهدای خون خود شده‌اند.

مدیر کل خون استان تهران گفت: میزان ذخایر خونی برای ماه اسفند مناسب نیست، از مردم درخواست دارم حضور فعال‌تری در این کار خیر و خداپسندانه  داشته باشند.

طباطبایی تصریح کرد: در اسفند ماه مشغله مردم به دلیل خرید‌های عید و خانه تکانی بیش از ماه‌های گذشته است و مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش پیدا می‌کند به همین دلیل گروه‌های مختلف خونی در سطح استان تهران ممکن است دچار کمبود شود.

وی تاکید کرد: بسیاری از بیماران تالاسمی سعی می‌کنند کار تزریق خون را قبل از فرارسیدن تعطیلات عید نوروز انجام دهند به همین دلیل در ماه اسفند ممکن است دچار کمبود گروه خونی شویم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیر کل خون استان تهران در پایان یادآور شد: با نزدیک شدن تعطیلات عید نوروز، پزشکان جراحی‌های فوری خود را در اسفند ماه انجام می‌دهند؛ به همین دلیل در این ماه به گروه‌های مختلف خونی و فرآورده‌های آن در سطح استان تهران نیاز بیشتری داریم؛ من از همه مردم عزیز درخواست دارم برای اهدای خون خود در اواخر سال ۹۷ حضوری با شکوه‌تر از گذشته داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه