پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت بهداشت تا ۲۵ اسفند پرداخت می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید نمکی درباره اعتراض روز گذشته بازنشستگان وزارت بهداشت و تجمع آنها روبه‌روی مجلس شورای اسلامی، افزود: اعتراض بازنشستگان وزارت بهداشت بحق و مربوط به پاداش پایان خدمت است که ارتباطی به صندوق‌های بازنشستگی ندارد.

نمکی افزود: برای این کار حدود 2 ماه و نیم پیش، هزار میلیارد تومان تخصیص یافت و به خزانه رفت، اما خزانه به علت کمبود منابع، این مبالغ را کم کم می‌پرداخت و حالا قرار است تا 25 اسفند پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت بهداشت پرداخت شود.

وزیر بهداشت گفت: این پاداش در اولویت پرداخت قرار می‌گیرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی تا این تاریخ پاداش بازنشستگان وزارت بهداشت را پرداخت می‌کنند.

وی اضافه کرد: البته بازنشستگانی که روبه‌روی مجلس شورای اسلامی تجمع کردند فقط مربوط به وزارت بهداشت نبودند و کل بازنشستگان برای اینکه بتوانند روی قانون بودجه 98 اثر بگذارند، اعتراضاتی داشتند.

به گزارش ایرنا نمکی در پایان یادآور شد: وقتی در سازمان برنامه و بودجه بودیم، اصلاحیه‌ای برای قانون مدیریت خدمات کشوری نوشتیم که بر اساس ماده 109 آن قرار بود در طول برنامه ششم توسعه، حقوق بازنشستگان را به حدود 80 درصد حقوق شاغلان همتراز آنها برسانیم. اگر این کار قرار بود در یک سال انجام شود، بیش از 30 هزار میلیارد تومان پول نیاز داشت و قرار شد این کار به تدریج انجام شود. بازنشستگان پیگیر هستند که این کار در یک سال انجام شود و حتی سال قبل نیز این اعتراضات انجام شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه