تمدید مجوز بیمارستان هلال احمر دبی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، جمعیت هلال‌ احمر روز دوشنبه در اطلاعیه ای با اعلام رفع مشکلات بیمارستان ایرانیان دوبی، از بازگشت فعالیت های بیمارستان به روال عادی خبر داد و تاکید کرد: بیمارستان ایرانیان دوبی با سابقه حدود نیم قرن فعالیت در کشور امارات متحده عربی از سالیان گذشته تحت فشارهای متعدد برای تطبیق فعالیت های خود با قوانین حاکم بر آن کشور بوده است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این اطلاعیه آورده است: بر این اساس به ‌منظور تمدید مجوز باید یکی از دو راه تبدیل به موسسه خیریه با تشکیل هیات امنا یا تبدیل به یک موسسه تجاری با واگذاری 51 درصد سهام خود به یک کفیل اماراتی انتخاب می‌شد. از آنجا که در هر دو حالت مالکیت بیمارستان دچار تغییر و تحولاتی می‌شد، همواره این موضوع محل اختلاف و چالش بوده است.

در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: به دنبال افزایش این اختلافات و همچنین مشکلات در روابط دو کشور، همزمان با عدم تمدید مجوز فعالیت، اداره بهداشت دوبی نیز پس از تعیین مهلت قانونی و سپس اتمام آن، بیمارستان ایرانیان دوبی را از شمول بیمه خارج و به همه شرکت های بیمه‌ای اعلام کرد که با این بیمارستان قطع همکاری کنند.

این اطلاعیه می افزاید: پس از این اقدام اداره بیمارستان با مشکلات جدی روبه‌رو شد، اما جمعیت هلال‌احمر با اتخاذ برخی راهکارهای کوتاه مدت و همچنین افزایش رایزنی‌های داخلی و خارجی توانست از تعطیلی بیمارستان تا زمان اتخاذ راه حل نهایی از سوی مقامات ذی ‌ربط در دو کشور جلوگیری کند.

در ادامه اطلاعیه جمعیت هلال احمر آمده است:: خوشبختانه با انجام رایزنی‌های فشرده با مقامات عالی و دستگاه‌های ذی ربط در کشور و همچنین افزایش سطح تعامل با مقامات مسئول در کشور امارات متحده عربی، مشکلات پیش آمده در مقطع فعلی حل شد و به دنبال این تفاهم، مجوز فعالیت بیمارستان تمدید و محدودیت های بیمه‌ای رفع شد.

روابط عمومی هلال احمر در این اطلاعیه آورده است: ضمن تشکر از همه افراد و دستگاه‌های مسئول در کشور و نیز قدردانی از حسن نیت مسئولان کشور امارات، امیدوار است با افزایش سطح تعاملات دوستانه دو کشور، این بیمارستان باسابقه بتواند به فعالیت های موثر خود در منطقه ادامه دهد.

به گزارش ایرنا بیمارستان ایرانیان دوبی به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین بیمارستان‌های کشور امارات از سال 1972 با مجوز حاکم وقت، از حدود نیم قرن پیش فعالیت خود را در کشور امارات متحده عربی آغاز کرده و همچنان به ارائه خدمات به ایرانیان دوبی و شهروندان آن کشور و کشورهای همسایه می پردازد. زمین این بیمارستان از طرف حاکم وقت به جمعیت شیر و خورشید (هلال احمر فعلی) هبه شده و هم اکنون توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اداره می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه