داروهای طبیعی و سنتی کمترین بحران را در سال جاری داشته‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهناز خانوی روز دوشنبه در نشست خبری معرفی دستاوردهای صنعت داروسازی در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهارداشت: داروهای طبیعی و سنتی و همچنین مکمل های غذایی به عنوان جوانترین گروه فرآورده هایی است که در حال حاضر در کشور رو به توسعه است.

مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به معرفی ۴۰ فرآورده طبیعی و سنتی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت: انتخاب این چهل فرآورده از بین ۴۰۰ فرآورده ای که در بهمن ۹۶ تا ۹۷ مجوز گرفته بودند، کار دشواری بود.

وی افزود: بیش از ۴ هزار قلم فرآورده طبیعی و سنتی دارای مجوز هستند، خوشبختانه تولید داروهای سنتی با تکنولوژی مناسب در حال پیشرفت است.

خانوی ادامه داد: سال ۹۷ سال سختی برای دارو بود، خوشبختانه داروهای طبیعی و سنتی کمترین بحران را در سال جاری داشته اند.

 مدیرکل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو به مشکل کمبود شیرهای رژیمی اشاره کرد و گفت: در یک دوره کوتاهی ما شاهد کمبود شیرهای رژیمی بودیم که این موضوع ناشی از کمبود ورود یا توزیع آن نبود، بلکه مربوط به بحران بازار بود، زیرا ما ۳۰ درصد بیشتر از سال قبل عرضه شیرهای رژیمی را داشتیم.

به گزارش مهر وی در پایان تأکید کرد: اداره کل فرآورده های طبیعی و سنتی سازمان غذا و دارو سازوکار لازم برای تأمین این فرآورده ها را تا پایان سال ۹۸ انجام داده است و پیش بینی می کنیم مشکل خاصی در زمینه داروهای طبیعی و سنتی نداشته باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه