انجام اقدامات درمانی در تمامی بیمارستان‌های دولتی مطابق با راهنماهای بالینی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، ایرج حریرچی درخصوص تجویز خدمات غیر ضروری در برخی بیمارستان های خصوصی، با بیان اینکه اقدامات درمانی در تمامی بیمارستان های دولتی مطابق با راهنماهای بالینی انجام می شود، اظهار کرد: در حال حاضر 280 دستورالعمل و راهنمای بالینی ابلاغ شده است و روسای بیمارستان ها و پزشکان نیز حداکثر اقدامات لازم برای صرفه جویی در هزینه ها را انجام می دهند، در این راستا اقدامات متعددی در حوزه صرفه جویی در مصرف دارو و تجهیزات پزشکی بدون کاهش کیفیت در خدمات، انجام شده است.
 
حریرچی تاکید کرد: دریافت ارقام هنگفت برای ارائه خدمات درمانی در بیمارستان های خصوصی قابل قبول نبوده و به هیچ عنوان مطرح نیست؛ چراکه دریافت وجه در بیمارستان های خصوصی نیز برحسب صورتحساب بیمارستان مشخص می شود، از طرفی، مسئولین فنی بیمارستان های خصوصی کنترل های شدیدی را اعمال کرده و همچنین از سوی وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات نیز نظارت های دوره ای انجام می شود.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: در این زمینه میزان تخلفات اندک است و در مواردی که تخلفی مشاهده شود، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. مردم نیز در صورت مشاهده تخلف، می توانند شکایات خود را از طریق سامانه 190 ثبت کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
 
وی درخصوص مراسم چهارشنبه سوری نیز توصیه کرد: در سال گذشته، آمار آسیب ها و مرگ و میر ناشی از انفجار مواد محترقه کاهش چشمگیری داشت.
 
حریرچی یادآور شد: با توجه به میزان آسیب هایی چشمی و سوختگی ها که در سال های گذشته با آنها روبرو بودیم، از نوجوانان، جوانان و خانواده های آنها درخواست داریم، بیش از گذشته احتیاط کنند تا ضمن محافظت از سلامتی خود، این مراسم کهن را به بهترین نحو برگزار کنند.
 
به گزارش وبدا معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: همچنین با افرادی که به فروش مواد منفجره اقدام می کنند نیز برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

پایان پیام/

مطالب مشابه