تخلف بزرگ در دانشگاه‌های علوم پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهدی پیرصالحی درباره تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی و نرسیدن آن به دست صنعت دارو و تجهیزات پزشکی گفت: واقعیت این است که با وجود تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی، اما هنوز مشکل نقدینگی داروخانه‌ها و صنعت دارو و تجهیزات پزشکی پابرجاست.

پیرصالحی تصریح کرد: نیمی از ۵۰۰ میلیون یورو صندوق توسعه ارزی به بیمه سلامت تخصیص پیدا کرده و تخصیص این پول کامل نبوده است و متاسفانه از همین  مقداری که از ۵۰۰ میلیون یورو تخصیص پیدا کرده هم شرکت‌های داروسازی و تجهیزات پزشکی استفاده کامل نکردند و پول به دست صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی به طور کامل نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه چه تدبیری برای این موضوع اندیشیده شده تا پول به دست صنعت دارو و تجهیزات پزشکی برسد، گفت: من گزارش این موضوع را خدمت وزیر بهداشت دادم و وزیر هم قول دادند اگر ردیف ۵۰۰ میلیون یورو دارو و تجهیزات پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در محل خود هزینه نشده باشد با دانشگاه‌هایی که پول را در ردیف دارو و تجهیزات پزشکی صرف نکردند برخورد قاطعی کنند.

 رئیس سازمان غذا و دارو گفت: این ۵۰۰ میلیون یورو برای حل چالش نقدینگی دارو و تجهیزات پزشکی نشان دار شده بود و فکر می‌کنیم اگر این پول به طور کامل در اختیار صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی قرار بگیرد بخشی از مشکلات البته نه به طور کامل در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به طور موقت حل شود.

پیرصالحی تاکید کرد: پیگیر هستیم تا هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی شود و با گزارشی که به وزیربهداشت دادیم امیدواریم تا با دانشگاه‌هایی که ۵۰۰ میلیون یورو را در مسیر دیگری به جز دارو و تجهیزات پزشکی هزینه کردند، برخورد جدی شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ۴ ماه پیش قول پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی به صنعت دارو و تجهیزات پزشکی داده شد و در نهایت پس از ۲ ماه تاخیر پول به دست بیمه سلامت رسید، اما به نظر می‌رسد که نیمی از این پول که تاکنون تخصیص پیدا کرده به دست صنعت دارو و تجهیزات پزشکی نرسیده است و دانشگاه‌های علوم پزشکی در هزینه کرد آن درست عمل نکردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه