آخرین وضعیت پرونده تولید اسنک با ذرت تراریخته دامی
به گزارش پایگاه خبری پزشان و قانون، علی‌اکبر مختاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده تولید اسنک با ذرت دامی توسط یکی از برندهای معروف مستقر در استان البرز توضیح داد: مجموعاً 3000 تن ذرت دامی که برای تولید اسنک توسط این کارخانه تهیه شده بود، توقیف و از این میزان 2200 تن در بین مرغداری‌ها توزیع و دستور توزیع 800 تن باقیمانده هم امروز صادر شد.

وی افزود: موضوعاتی در خصوص این پرونده همچنان در حال بررسی است افزود: این ذرت‌ها تراریخته بوده و  تراریخته بودن هر محصولی باید بر روی بسته‌بندی مشخص شود اما در این پرونده این موضوع رعایت نشده و این برای ما مسجل است.

مختاری تصریح کرد: ذرت با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود اما اینکه آیا تعرفه ذرت برای مصرف انسانی با ذرت دامی برابر است یا نه در حال بررسی است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: شرکتی که این ذرت‌ها را تهیه و در اختیار این کارخانه قرار داده، مشخص شده است، اینکه شرکت تأمین کننده اجازه توزیع این ذرت‌ها بین مواردی غیر از مرغداری‌ها داشته یا نه هم در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا وی در پایان در خصوص پرونده بهداشتی تولید اسنک با ذرت تراریخته دامی و رعایت یا عدم رعایت فرمول ساخت محصول هم اعلام کرد: این پرونده در مراحل نهایی است و به زودی رأی آن اعلام خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه