دارروخانه‌های شبانه روزی در تمامی روز‌های تعطیل موظف به فعالیت هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، فرزاد پیرویان با اشاره به اصول کلی فعالیت‌های داروخانه‌ها را در ایام تعطیلات عید نوروز اظهار کرد: داروخانه‌های روزانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر اساس قانون چهار روز اول فروردین  تعطیل هستند، اما از پنجم فروردین خدمت رسانی را از سر خواهند گرفت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره فعالیت داروخانه‌های شبانه روزی در ایام نوروز افزود: دارروخانه‌های شبانه روزی موظف هستند در تمامی ساعات و روز‌های تعطیل خدمت رسانی داشته باشند.

وی در رابطه با مناطقی که در آن دسترسی به داروخانه‌های شبانه روزی دشوار است یا وجود ندارد، گفت: جهت تامین رفاه حال همشهریانی که در مناطقی دورتر از داروخانه شبانه روزی ساکن هستند، به برخی از داروخانه‌های روزانه حوالی این مناطق مجوز فعالیت شبانه روزی در ایام نوروز داده شده است تا همشهریان با مشکل روبرو نشوند.

پیرویان افزود: بازرسی‌ها نیز در ایام تعطیلات ادامه خواهند داشت به این صورت که در شیفت‌های صبح و عصر کارشناسان به داروخانه‌ها مراجعه و وظیفه خود را انجام خواهند داد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: علاوه بر بازرسی‌های شیفت‌های صبح و عصر، کارشناسان واحد فنی و نظارت بر امور داروخانه‌ها، جهت پاسخگویی به سوالات شهروندان در محل معاونت غذا و دارو مستقر خواهند بود.

وی تاکید کرد: افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی، دارو‌های مورد نیاز کودکان سایر بیماری‌های حساس بهتر است از کافی بودن داروی خود مطمئن بوده یا قبل از تعطیلات چهار روزه نوروز اقدام به تهیه داروی مورد نیاز خود نمایند که مشکلی ایجاد نشود.

پیرویان اضافه کرد: تمامی داروخانه‌های تحت پوشش این دانشگاه طبق برنامه خدمت رسانی خواهند نمود، اما لازم به یادآوری است هموطنان که در صورت نیافتن داروی مورد نظر می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۰ که همان ۱۴۹۰ سابق می‌باشد تماس گرفته و نام داروخانه‌ای که دارو در آن موجود است را دریافت نموده و برای تهیه دارو مراجعه نمایند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان گفت : هموطنان در ایام تعطیلات نیز می‌توانند هر گونه تخلف یا شکایتی خود از داروخانه‌ها را با شماره تلفن ۸۸۸۷۴۵۰۸ در میان گذاشته و به کارشناسان اطلاع دهند تا کارشناسان در اسرع وقت به حل مشکل بپردازند.

پایان پیام/

مطالب مشابه