به داروهای تک نسخه ای ارز دولتی اختصاص می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی فرجی، روز سه شنبه در نشست خبری، به تشریح وضعیت ذخایر دارویی هلال احمر در ایام نوروز و سال جدید پرداخت و افزود: در حدود ۶۰ میلیارد تومان ذخیره دارویی برای ایام نوروز و ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۹۸ تأمین شده و در صدد هستیم این میزان را افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به همکاری سازمان غذا و دارو با سازمان تدارکات پزشکی و همچنین همراهی شورای عالی جمعیت هلال احمر در تأمین داروهای مورد نیاز کشور، گفت: واردات داروهای مورد نیاز کشور که سازمان غذا و دارو به ما اعلام می‌کند، از طریق شرکت سها کیش وارد می‌شود.

وی به اختصاص ارز دولتی به داروهای تک نسخه‌ای اشاره کرد و افزود: هر سال بین ۶ تا ۷ میلیون یورو ارز برای داروهای تک نسخه‌ای که خارج از فهرست دارویی کشور هستند، تخصیص می‌یابد.

فرجی ادامه داد: با موافقت سازمان غذا و دارو، مرجع تشکیل پرونده برای بیماران متقاضیداروهای تک نسخه‌ای سازمان تدارکات پزشکی است. یعنی دیگر نیازی نیست بیماران به سازمان غذا و دارو مراجعه کنند، بلکه در همین داروخانه مرکزی هلال احمر تشکیل پرونده انجام می‌شود و ما پرونده بیماران را به سازمان غذا و دارو ارسال می‌کنیم که در صورت موافقت و صدور مجوز، نسبت به واردات این داروها اقدام کنیم.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی گفت: اختصاص ارز دولتی به داروهای تک نسخه‌ای باعث خواهد شد که از افزایش قیمت دارو جلوگیری شود و این موضوع به نفع بیمارانی است که می‌بایست هزینه‌های زیادی برای این قبیل داروها بپردازند که خارج از فهرست دارویی کشور بوده و گران است.

فرجی به دپوی داروهای مورد نیاز در انبار سازمان تدارکات پزشکی اشاره کرد و افزود: به رغم مشکلاتی که تحریم‌های آمریکا متوجه کشور ما کرده است، اما اجازه نمی‌دهیم که مردم برای تأمین داروهای مورد نیاز خودشان دچار مشکل شوند.

وی تصریح کرد: تولید نمونه‌های اولیه آنژیوکت انجام شده و پیش بینی می‌کنیم در سال ۹۸، تعداد ۶ میلیون آنژیوکت را تولید و در بازار داخلی کشور عرضه کنیم. همچنین، تولید سرنگ و صافی دیالیز در شرایط خوبی قرار دارد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی در خصوص پرونده یاسر رامین (همسر خانم بازیگر)، گفت: این پرونده در مرحله صدور رأی است و منتظر نظر قاضی پرونده هستیم. ضمن اینکه برای این موضوع، پرونده‌ای نیز در دیوان محاسبات گشوده شده است، چون تخلف اداری تلقی می‌شود.

به گزارش مهر فرجی در پایان اضافه کرد: پرونده رامین هیچ ارتباطی به موضوع شیرخشک های فاسد ندارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه