خواهان ادامه فعالیت‌های بهداشتی یونیسف با ایران هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علیرضا رئیسی گفت: یونیسف یکی از بهترین نوع همکاری‌ها را در بین سازمان‌های بین‌المللی در عرصه بهداشت با ایران داشته است.

وی با اشاره به موفقیت‌های کشورمان در حوزه بهداشت پس از اجرای طرح تحول سلامت اظهار داشت: همزمان با پیشرفت در استقرار پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع، هم اکنون با اولویت ارتقاء کیفیت خدمات در حال بازنگری بسته‌های خدمت در نظام شبکه هستیم.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در زمینه مهار چاقی و اضافه وزن کودکان، اصلاح الگوی غذایی و توانمندسازی برای فائق آمدن بر سوء تغذیه به ویژه در مادران و کودکان، ادامه اجرای برنامه ریشه کنی و واکسیناسیون فلج اطفال و تامین واکسن مورد نیاز، اطمینان از زنجیره سرما برای توزیع واکسن، اجرای طرح غنی سازی ویتامین D، مراقبت مادران باردار و کاهش مرگ آنان، اقدامات و برنامه‌های خوبی طراحی و اجرا کرده است که حمایت و مشاوره یونیسف در این زمینه‌ها موثر خواهد بود. 

گفتنی است  ویل پارکس - نماینده یونیسف در ایران و آنیربان چاترچی - مشاور منطقه‌ای یونیسف نیز اقدامات و برنامه‌های این سازمان را تشریح کردند.

به گزارش ایسنا در پایان این جلسه مدیران مراکز، دفاتر و ادارت کل بیماری‌های واگیر، تغذیه، سلامت جمعیت و سلامت روان به ارائه گزارش برنامه‌ها و پیشرفت‌های ایران در این عرصه‌ها پرداختند.

پایان پیام/

مطالب مشابه