وزیر بهداشت بهترین متخصص برای آسیب‌شناسی حوزه سلامت است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، حیدر علی عابدی در واکنش به اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی‌براینکه پای کسی را که چوب لای چرخ مردم بگذارد، می‌شکنم، گفت: این جمله بیانگر عصبانیت وزیر از روال منطقی است که باید در سیستم سلامت کشور وجود داشته باشد، اما رعایت نشده است.

وی افزود: امیدوارم که این رویه وزیر بهداشت در حوزه غذا و دارو اعمال شود تا در رابطه با واردات دارو و تجهیزات پزشکی، در نظر گرفتن استانداردها در شبکه صحیح توزیع و تولید داخلی سخت‌گیری وجود نداشته باشد تا بتوانیم در پی آن شاهد موفقیت وزیر بهداشت در این حوزه باشیم.

عابدی ادامه داد: آنچه مسلم است این تاکید وزیر بهداشت یک نوع هشدار است که چنانچه بعد از این با برخی افرادی که موانعی در حوزه سلامت ایجاد می‌کنند، برخورد شود، گلایه‌ای وجود نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: هم‌اکنون برخی موانعی که در حوزه دارو ایجاد می‌شود، مانع از تسریع روند واردات دارو و تجهیزات پزشکی شده است، و این در حالی است که باید با ایجاد تسهیلاتی روند دسترسی بیماران به دارو هموار شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردمدر مجلس دهم در پایان تاکید کرد: بی‌تردید حوزه سلامت از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است، بنابراین باید اجازه دهیم که وزیر بهداشت در این حوزه ورود پیدا کند، چرا که بهترین متخصصی است که می‌تواند هم این حوزه را مورد آسیب‌شناسی قرار داده و هم برای رفع موانع راه‌حل ارائه دهد، به همین دلیل باید به این هشدار از دیدگاه کارشناسی نگاه کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه