پرونده الکترونیک سلامت را نهادینه می‌کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید نمکی در مراسم رونمایی از سامانه نسخه‌نویسی الکترونیکی در 31 استان و همایش مشترک معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران کل بیمه سلامت سراسر کشور،‌ اظهار داشت: شفافیت مالی جهت دستیابی به توسعه شتابان در حوزه سلامت بسیار حائز اهمیت است که دولت الکترونیک و پرونده الکترونیک سلامت می‌تواند سبب شفافیت بیشتر شود. 

نمکی ادامه داد: اتوبان ورود نسخه‌نویسی الکترونیک،‌ سیستم ارجاع و پزشک خانواده پرونده الکترونیک سلامت است و ما برای اکثر زیرساخت‌های نظام سلامت پرونده الکترونیک سلامت را باید دنبال کنیم که این حرکت مقدار زیادی انجام گرفته است. 

وی افزود: پرونده الکترونیک سلامت هزینه القایی نظام سلامت را مدیریت می‌کند، همچنین این مساله علاوه بر مشخص کردن دقیق هویت گیرنده و دهنده خدمت‌سلامت و ردیابی خدمات ارائه شده به آن از دوباره کاری و دور ریختن دارو نیز پیشگیری می‌کند. 

وزیر بهداشت گفت: داروهای تولید داخل در نظام نسخه‌نویسی ارائه می‌شود ولی در داروخانه داروهای وارداتی با هفت برابر قیمت در ویترین قرار می‌گیرند و بیمار نمی‌داند که کدام یک را مصرف کند که متاسفانه داروخانه‌داران گاهی بیمار را توصیه به نوع خارجی می‌کنند. 

نمکی تصریح کرد: رسیدگی به امور مردم اولین وظیفه ما است و نباید حق مردم پایمال شود، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت جهت ارائه خدمت هرچه بهتر به مردم بسیار حائز اهمیت است و من برای بهار سال آینده قول داده‌ام که این زیرساخت‌ها را در اکثر نقاط فراهم کنم. 

وی اضافه کرد: هیچ بیماری در بخش دولتی و خصوصی نباید مورد بی‌مهری قرار گیرد و مطمئن باشید اگر کسی چنین اقدامی انجام دهد من روز قیامت جلوی آن خواهیم ایستاد؛ البته به همکاران ما نیز نباید بی‌حرمتی شود چرا که همکاران ما با لباس سفید بسیار مقدس هستند چرا که این لباس همچون لباس احرام است و کم نداریم طبیبان ایرانی که در مطب‌های خود قید کرد‌ه‌اند دادن ویزیت الزامی نیست. 

به گزارش فارس وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: مگر می‌شود با دیدن سه عنصر نامطلوب این همه قداست پزشکان را زیر سوال برد. احترام به پزشکان حائز اهمیت است و باید مورد توجه باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه