در دو سال آینده ۱۹ هزار پرستار جذب می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مریم حضرتی در ادامه بازدید از مراکز درمانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و به منظور بررسی وضعیت پرستاری در بالین به صورت سرزده از بیمارستان شهدای یافت آباد و فاطمه الزهرا (س) شهرستان رباط کریم  وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران بازدید و از نزدیک با مدیران و پرستاران این مراکز به گفتگو پرداخت.

گفتنی است معاون پرستاری وزارت بهداشت در جریان بازدید از بیمارستان شهدای یافت آباد از بخش های سوختگی، اورژانس و داخلی، ضمن بررسی نحوه ارائه مراقبت های اولیه و تخصصی در بخش ها،دوره های آموزشی برگزار شده برای پرستاران، آخرین پرداختی کارانه و اضافه کار گروه های پرستاری، استاندار نیروی انسانی بخش ها، آموزش به بیماران و همراهان، مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و از مراقبت های ارائه شده در بیمارستان به مردم ابراز رضایت کرد.

شایان ذکر است حضرتی در ادامه با حضور در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهرستان رباط کریم و بازدید از بخش های اورژانس، اطفال، داخلی و بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان، گفت: بیمارستان رباط ‌کریم از استانداردهای مطلوبی در بخش های اطفال، اورژانس و داخلی برخوردار است و نیاز به جذب نیرو در بخش مراقبت های ویژه وجود دارد که ریاست بیمارستان قول جذب نیرو تا 6 ماه آینده را داده است. 

وی در حاشیه این بازدید ها و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا این معاونت برای جذب پرستاران در سال آینده برنامه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: براساس قول مساعد وزیر بهداشت در دو سال آینده طی آزمون استخدامی، ۱۹ هزار پرستار جدید جذب می شوند که این موضوع تا حدودی می تواند کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌ها را جبران کند.

حضرتی اضافه کرد: در حال حاضر، اضافه کاری اجباری و عدم بازنشستگی به دلیل کمبود نیرو، پرستاران را در کشور آزار می دهد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت شغل پرستاری را از مشاغل سخت کشور دانست و تاکید کرد: قانون بازنشستگی پرستاران ۲۵ سال است و این در صورتی است که سازمانی که فرد در آن کار می کند با بازنشستگی آنها به دلیل کمبود نیرو مخالفت نکند.

وی با تاکید بر توجه وزارت بهداشت بر پرستاری جامعه نگر، از فعالیت مراکز مشاوره  و مراقبت در منزل و کلینیک های پرستاری در این حوزه خبر داد و خاطرنشان کرد: یک هزار مرکز فعال در این رابطه در کشور فعال شده است که بیماران می توانند در منازل، مراقبت های پرستاری مطلوب با کمترین هزینه و آسایش بیشتر را دریافت کنند که همین امر موجب خالی شدن تخت های بیمارستانی می شود.

به گزارش وبدا حضرتی در پایان از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات پرستاری و مشاوره در منزل به طور آزمایشی خبر داد و گفت: اجرای این طرح در حوزه 5 بیماری و در ۵ شهر به صورت پایلوت آغاز شده و پس از رفع نواقص طرح در سراسر کشور اجرایی می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه