تاکید وزیر بهداشت بر لزوم مجازات‌های بازدارنده برای متخلفین عرصه‌ بهداشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید نمکی در حاشیه مراسم مانور مهندسی بهداشت محیط در طرح سلامت نوروزی با بیان این که امروز مانور بسیج سلامت نوروزی در حوزه‌ بهداشت و با همکاری اورژانس و تعزیرات حکومتی آغاز شد، گفت: این مانور تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد و همکاران بهداشت محیط ضمن بازرسی‌های مکرر و مؤثر از اماکن مختلف با دستگاه‌های مجهز و اتوماتیک بازرسی‌های خود را انجام داده و در صورت مشاهده تخلف بر اساس قانون با متخلفین برخورد می‌کنند.

وی افزود: امیدواریم ارائه کنندگان مواد غذایی هم رعایت حال مردم را داشته باشند تا کمترین مشکلات بهداشتی را در این ایام داشته باشیم. همچنین امیدوارم مردم با رعایت مسائل ایمنی در طول سفر ایام خوبی داشته باشند.

وی درباره‌ لزوم برخوردهای قانونی و بازدارنده با متخلفین عرصه‌ بهداشت گفت: به هر حال در این حوزه قسمتی از کار در دست ما است و قسمتی هم خارج از حوزه‌ وزارت بهداشت است. بر این اساس امیدوارم در نوروز امسال با کمک تعزیرات حکومتی و مراجع قضائی کار را با دقت و شدت بیشتری انجام دهیم و اگر کسی مرتکب تخلف شد، مجازاتش به گونه‌ای باشد که از ارتکاب به تخلف مجدد پیشگیری کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ استفاده از دفاتر خدمات سلامت در بخش خصوصی، گفت: ما به توسعه استفاده از بخش خصوصی برای کلیه‌ خدمات موافقیم و می‌خواهیم که این خدمات را توسعه دهیم. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه