میانگین زمان حضور امدادگران در حوادث جاده‌ای به ۱۰ دقیقه رسید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مرتضی سلیمی اظهار داشت: قصد داریم در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 98 مدت زمان حضور امدادگران را با افزایش تعداد پایگاه‌ها، به هشت دقیقه برسانیم.

وی ادامه داد: برای امدادرسانی در طرح نوروز ۹۸، جمعیت هلال ‌احمر سه هزار و ۴۷۸ دستگاه خودرو و توان لجستیکی از جمله هزار و ۲۸۲ خودروی امدادی، هزار و ۲۶ دستگاه آمبولانس، ۴۳۸ خودروی نجات، ۵۰ خودروی ویژه عملیاتی، ۱۱ خودروی ارتباطات، ۴۷۵ موتورسیکلت امدادی، ۱۲۲ موتورآمبولانس و ۲۴ بالگرد امدادی را به کار خواهد گرفت.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: پوشش کامل امداد هوایی در سطح کشور (بالگردهای جمعیت) در طول اجرای طرح، افزایش توان عملیاتی پایگاه‌ها و پست‌های موقت در حوزه تجهیزات امداد و نجات (افزایش ۷۵ دستگاه خودروی نجات تیپ ۲ و توزیع آن در ۳۱ استان کشور)، تیم‌بندی نیروهای عملیاتی و تشکیل پرونده سلامت برای تمامی امدادگران و نجاتگران، توزیع البسه امدادی در ۳۱ استان کشور برای طرح نوروزی ۹۸ و شارژ انبارهای امدادی سراسر کشور به بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته و یک‌ ماهه از ویژگی‌های طرح نوروز ۹۸ هلال‌احمر است.

سلیمی به منابع بکارگیری شده در طرح نوروز ۹۸ و آماده‌باش هلال‌احمر در هزار و ۴۲۱ پایگاه و پست امدادی اشاره کرد و توضیح داد: بر این اساس پنج هزار و ۴۴۲ نیروی امدادی نجاتگر در ۵۵۹ پایگاه ثابت، ۸۳۸ شعبه و پست موقت و ۲۴ پست امداد هوایی در نوروز ۹۸ به هموطنان خدمات لازم را ارائه خواهند داد و ۳۱ تیم واکنش سریع استان ‌ها (۴۶۵ نفر اعضای تیم) در مراکز استان ها و ۳۱ تیم توانا خواهران (تیم ۵ نفره) و به عبارتی روزانه ۱۵۵ نفر در خدمت‌ رسانی آماده خواهند بود.

وی از مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره 112 مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند. ایرنا

پایان پیام/

مطالب مشابه