معرفی سه نوع محصول پزشکی غیراستاندارد و تقلبی
به گزارش پاگاه خبری پزشکان و قانون، مطالعات نشان داده است یکی از دلایل مرگ و میر کودکان در نقاط مختلف دنیا مصرف داروهای تقلبی و غیراستاندارد است که برای درمان مالاریا، ذات‌الریه و بیماری‌های دیگر تجویز می‌شوند.

هر سال صدها هزار کودک به دلیل افزایش توزیع داروهای تقلبی و با کیفیت پایین جان خود را از دست می‌دهند.

یکی از کارشناسان این مطالعه از موسسه ملی سلامت آمریکا گفت: در این بررسی از مرگ دست‌کم ۳۰۰ هزار کودک صحبت شده که به دلیل توزیع داروهای بی‌کیفیت و تقلبی توسط خلافکاران و فروشندگان متخلف جان باخته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) سه نوع از محصولات پزشکی غیراستاندارد و تقلبی را معرفی کرده که بنا به گفته کارشناسان تعداد آن‌ها رو به افزایش است. همچنین در سال ۲۰۰۸ میلادی کارشناسان شرکت داروسازی "فایزر" در بررسی خود ۲۹ محصول دارویی را در ۷۵ کشور شناسایی کردند که تقلبی بودند. همچنین تنها در مدت ۱۰ سال بعد این شرکت با ۹۵ داروی تقلبی در ۱۱۳ کشور جهان مواجه شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، به گفته کارشناسان، تاثیر داروهای تقلبی و غیر استاندارد به میزان ۱۰ درصد تمامی داروهاست و هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار بر کشورهایی با درآمد پایین و متوسط تحمیل می‌کند. همچنین یکی از دو حوزه نگران کننده اصلی در این کشورها داروهای ضد مالاریاست.

پایان پیام/

مطالب مشابه