سطح سواد سلامت جامعه در حوزه جراحی زیبایی بسیار پایین است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، رسول خضری با بیان اینکه میزان جراحی های زیبایی در ایران 20 تا 30 برابر کشورهای اروپایی است، گفت: مردم هیچ جای دنیا مانند ایران دنبال جراحی زیبایی نیستند.

خضری با انتقاد از اینکه سطح سواد سلامت جامعه در حوزه جراحی زیبایی بسیار پایین است، تصریح کرد: عوارض جبران ناپذیر جراحی زیبایی باید به مردم اطلاع رسانی شود هر چند در ظاهر شاید عوارض مشخص نباشد اما افراد با آسم، تنگی نفس، سینوزیت و مشکلات روحی و روحی زیادی مبتلا و به عوارض ناخواسته و خواسته دچار می شوند.

وی افزود: عوارض 10 تا 17 درصد جراحی های زیبایی از قبل پیش بینی می شود، مابقی عوارض نیز ناخواسته است و اگر افراد ناشی نیز جراحی ها را انجام دهند عوارض ناخواسته به خواسته افزوده می شود در واقع افراد حاضر هستند مبلغ زیادی پول بابت عوارض ناشی از جراحی های زیبایی متحمل شوند در واقع مهمترین راهکار جلوگیری از افزایش جراحی های زیبایی ارتقای سطح سواد سلامت مردم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس میزان مصرف لوازم آرایشی در ایران را 60 تا 70 برابر دنیا دانست و افزود: رسانه قدرت بی نظیر و بی بدیلی دارد و به طور قطع می تواند با فرهنگ سازی مناسب سواد سلامت را ارتقا دهد در واقع پایین بودن سطح سواد سلامت مردم یکی از مشکلات اساسی در حوزه سلامت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت خضری در پایان نسبت به تبعات سوء لوازم آرایشی قاچاق بر سلامت مصرف کنندگان هشدار داد و گفت: مصرف این محصولات آثار زیانباری را به صورت دائم و موقت از خود به جای می گذارند در این رابطه نیاز است با شبکه های اصلی قاچاق که از طریق معابر رسمی اقدام به این کار می کنند مبارزه کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه