لزوم خرید خدمات از بخش خصوصی برای پوشش هزینه‌های رادیو تراپی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمد نعیم امینی فرد درباره گرانی هزینه درمانی بیماران سرطانی ،گفت: یکی از اهداف اصلی و اساسی طرح تحول سلامت کمک به درمان بیماران صعب العلاج بویژه بیماران سرطانی است بنابراین با توجه به اینکه حجم بالای از درمان بیماران سرطانی با دستگاه های رادیو تراپی انجام می‌شود، الزامی است که برای رفاه حال بیماران توجه مناسبی به این بخش کاربردی شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما از سالهای گذشته در زمینه توزیع مناسب دستگاه های رادیوتراپی در کشور با مشکل روبرو بوده ایم تصریح کرد: وزارت بهداشت ودرمان، خوشبختانه  با حمایت های بودجه ای که بهارستان از محل اختصاص  یک درصد ارزش افزوده  به بخش سلامت داشته است، توانسته است مراکز رادیوتراپی را گسترش دهد.

امینی فرد افزود: بخش خصوصی نیز می‌با یست  همسو با راهنمایی بالینی،ارائه خدمات رادیو تراپی را وسعت ببخشد و این در حالی است که متاسفانه با توجه به مراجعه گسترده بیماران سرطانی ما نیازمند فکر و برنامه اساسی در سال ۹۸ برای رفاه حال بیماران سرطانی هستیم.

وی ادامه داد: باید امکانات دولتی برای خدمات رسانی به بیماران سرطانی افزایش یابد و این امر یک اصل بسیار مهم تلقی می شود و از همین رو باید بحث خرید خدمات در بخش خصوصی برای طی پروسه درمان  بیماران سرطانی در اولویت قرار بگیرد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون  بهداشت و درمان مجلس یادآورشد: کاهش نرخ تعرفه در بخش خصوصی، خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و  درمان را در میان‌مدت و بلند‌مدت با چالش روبرو می‌کند بنابراین برای پر کردن کاستی‌ها در ‌بخش دولتی می‌بایست‌ خرید خدمات ‌در بخش خصوصی ارتقا یابد.

پایان پیام/

مطالب مشابه