دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سیل‌زده به حالت آماده‌باش در آمدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در ابلاغ خود خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نوشت: آغاز سال نو با افزایش چشمگیر نزولات آسمانی نشانه‌ای از رحمت الهی و شروع سالی پربرکت است. مع الوصف، سیلاب ها و طغیان رودخانه ها مشکلات جدی را برای گروهی از هم وطنان ایجاد کرده که همکاران دانشگاه‌های درگیر و نمایندگان اینجانب حداکثر تلاش را برای خدمات رسانی بهتر در این مناطق به عمل آورده اند. در حال حاضر نیز این خدمات رسانی همچنان ادامه دارد. اینجانب هم با حضور در برخی از مناطق سیل زده شاهد این کوشش و اهتمام بوده‌ام.
نمکی ادامه داد: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، فعالیت این سامانه بارشی در اکثر مناطق ادامه داشته و بعضی از استان ها در روزهای آتی نیز در معرض خطر بروز سیلاب قرار دارند که در این میان می‌توان به استان‌های فارس، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کرمان، بوشهر، لرستان و خوزستان اشاره کرد.

وزیر بهداشت افزود: ضمن تاکید به همه روسا، به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های یاد شده به منظور حضور فعال در منطقه، انتظار می‌رود از طریق بازدیدهای منطقه‌ای، ارزیابی دقیق امکانات به لحاظ لجستیک و نیروی انسانی برای مقابله با سیلاب احتمالی صورت پذیرد.

وی بیان کرد: همچنین مشکلات و کمبودهای احتمالی مرتفع و آمادگی کامل نیروهای منطقه‌ای نیز به آنان ابلاغ گردد. روسای دانشگاه‌های مجاور و معین هم مکلفند آمادگی لازم را داشته باشند تا در صورت ضرورت بتوانند کمک رسانی را در سریع‌ترین زمان برای استان‌های درگیر فراهم نمایند.

وزیر بهداشت همچنین به حضور فعال و مستمر کلیه عوامل اجرایی دانشگاه ها در مناطق درگیر با آمادگی کامل، ابطال کلیه مرخصی‌های غیرضروری به منظور حضور فعال همه همکاران موثر و مرتبط، آمادگی کامل تیم واکنش سریع در حوزه بهداشت، آماده باش کلیه همکاران اعم از پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی خارج از شیفت برای حضور در زمان فراخوان و نیاز، حضور فعال کلیه همکاران اعم از پزشکان و سایر کادر بهداشتی درمانی در مراکز روستایی به ویژه در مناطق درگیر و پر خطر، آماده باش دانشگاه‌های همجوار و معین در استان‌های پرخطر برای کمک رسانی در صورت نیاز تاکید کرد.

نمکی در پایان آورد : کلیه معاونت‌ها و مدیران ستاد وزارت بهداشت در تامین دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر نیازهای اورژانسی نهایت همراهی را خواهند داشت. ضمنا ضروری است تا اطلاع ثانوی کلیه روسای دانشگاه‌ها و معاونان در محل کار حضور فعال داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه