نخستین اهدای عضو امسال در زنجان به ۳ بیمار زندگی بخشید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شهریار امام‌وردی افزود: بیمار مرگ مغزی به نام 'علیرضا کاوندی ' 23 ساله ساکن زنجان به دلیل خونریزی در بیمارستان امدادی شهرستان ابهر بستری شده بود.

وی اظهار داشت: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو بیمار منجر شد.

امام‌وردی خاطرنشان کرد: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کبد و کلیه ها به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: نسوج (بافت) این بیمار مرگ مغزی نیز برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد که طبق برآوردهای انجام شده کیفیت زندگی 58 بیمار نیازمند را ارتقا می دهد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته، 18 مورد اهدا عضو در این استان به ثبت رسید که از این تعداد 2 مورد عدم موفقیت در رضایت گیری وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی هم قابلیت اهدا عضو نداشتند.

امام‌وردی یادآور شد: در مجموع از ابتدای سال جاری تا کنون 2 مورد بیمار مرگ مغزی برای اهدای عضو در این استان گزارش شد که یک مورد به رضایت گیری و اهدا و دیگری به سر انجام نرسید.

وی خاطر نشان کرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، اقدامات متعددی برای کسب رضایت از خانواده های آنان برای اهدای عضو انجام می شود که تیم های کارشناس و متبحری با توجه به وظایف تعریف شده برای این مهم اقدام می کنند. ایرنا

پایان پیام/

مطالب مشابه