بیشترین علت مراجعه به مراکز درمانی بیماری‌های قلبی، گوارشی، تنفسی و مغزی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند در خصوص خدمات‌رسانی نیروهای اورژانس از ابتدای طرح عملیات نوروزی تاکنون اظهار داشت: در این مدت زمان در بخش اورژانس پیش بیمارستانی تاکنون 163599 مورد خدمت به هموطنان ارائه شده است.

وی افزود: تاکنون 22156 مصدوم ناشی از حوادث ترافیکی به مراکز درمانی توسط نیروهای اورژانس اعزام و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تعداد 29083 مورد مراجعه به کمپ‌های سیار اورژانس مسقر در مسیرها داشته‌ایم تصریح کرد: تعداد 1491213 نفر به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه داشته اند که از این تعداد 248749 نفر بستری شدند و تا به الان تعداد 33799 مورد عمل جراحی اورژانسی و تعداد 16007 مورد عمل جراحی الکتیو انجام شده است.

کولیوند اضافه کرد: در این بازه زمانی تعداد 6322 نفر در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های کشور بستری وتحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیشترین علت مراجعه به مراکز درمانی را بیماری‌های قلبی، گوارشی، تنفسی ومغزی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: آمارهای مذکور نشان از حضور نیروهای فوریت‌های پزشکی با تمام توان دارد و آمار بستری ها و اعمال جراحی الکتیو و اورژانس نشان از حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های کشور دارد.

به گزارش فارس کولیوند در پایان گفت: خدمات فوریت‌های پزشکی و سلامت برای سیل زدگان همچنان با تمام توان ادامه دارد و اورژانس هوایی یکی از فعالترین این واحدهاست که تاکنون توانسته افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه