افزایش ۱۳ درصدی تعرفه آزمایشگاه‌ها در برابر هزینه ۳ برابری تجهیزات پزشکی معقول نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین فاطمی روز جمعه در مراسم روز آزمایشگاهیان که در سالن همایش های رازی تهران برگزار شد، ضمن تبریک نیمه شعبان و روز آزمایشگاهیان افزود: در کنار تعرفه تعیین شده برای جامعه پزشکی، این جامعه همواره کنار مردم حضور داشته و هیچ وقت از کیفیت کار کم نکرده است.

فرید کرمی رئیس انجمن آسیب شناسان ایران نیز در این مراسم بیان کرد: سال گذشته مشکلات زیادی در اداره آزمایشگاه های تشخیص طبی وجود داشت و برخی از همکاران ما مجبور شدند آزمایشگاه خود را تعطیل کنند. امیدواریم در سال جاری این اتفاق نیفتد. البته باید از بیمه ها تشکر کرد که بخشی از مطالبات معوقه را پرداخت کردند تا آزمایشگاه ها بتوانند روی پای خود بایستند.

وی افزود: از مسئولان وزارت بهداشت انتظار داریم توجه کنند که اجرای طرح های بلندپروازانه مانند شبکه آزمایشگاهی در شرایط فعلی باعث ضربه زدن به آزمایشگاه های دایر می شود.

گفتنی است در زادروز حکیم "سید اسماعیل جرجانی" و بزرگداشت روز آزمایشگاهیان از منتخبان انجمن های علوم آزمایشگاهی تقدیر شد. 

به گزارش ایرنا سید مهدی بوترابی، فرزانه عزیزمحسنی، عباس میر افشاریه، مرجان رهنمای فرزامی، سیده سوسن مجتبوی، محسن غریب دوست، فردوس شکوری، مرضیه فرامرزی، حیدر تیموری راد، کرم رضا جودکی نژاد، فردوس شکوری و محسن غریب دوست نفراتی بودند که در این مراسم از آنها تقدیر شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه