شناسایی ۱۲ هزار بیمار مبتلا به اختلالات انعقادی خون در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد قویدل با بیان اینکه شعار امسال فدراسیون جهانی هموفیلی هم‌افزایی جهانی برای پیشبرد اقدام بین‌المللی انتخاب شده بود، گفت: فدراسیون جهانی هموفیلی به منظور شناسایی و دسترسی بیماران مبتلا به بیماری‌های خون‌ریزی دهنده به ویژه زنان مبتلا به اختلالات انعقاد دهنده خون این شعار را انتخاب کرده است.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران هموفیلی ادامه داد: فدراسیون جهانی هموفیلی اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام می‌دهد تا تلاش برای شناسایی بیماران مبتلا به بیماری‌های اختلالات انعقادی خون مورد توجه قرار گیرد و ما در ایران تلاش می‌کنم تا به کمک وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت بیماران را شناسایی و درمان لازم را انجام دهیم.

قویدل گفت: ۱۲ هزار بیمار با اختلال انعقادی خون در کشور شناسایی شده‌اند که به یکی از بیماری‌های خون‌ریزی دهنده مبتلا هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: بر اساس آمار فدراسیون جهانی در جهان به ازای هر هزار نفر یک نفر مبتلا به انواع اختلالات خون‌ریزی‌ دهنده است و با توجه به اینکه آمار گزارش شده در ایران بسیار کمتر از میانگین جهانی است باید تلاش برای شناسایی بیماران مبتلا به اختلالات انعقادی خون به ویژه در زنان و دختران افزایش پیدا کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه