VIP وزارت بهداشت و درمان باید فقرا و محرومین باشند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان، افزود: شعار امسال هفته سلامت "پوشش همگانی سلامت بر مبنای مراقبت‌های اولیه بهداشتی" است یعنی همه خدمات مورد نیاز سلامت، ارتقا، پیشگیری، بهداشت و توانبخشی را در دل جامعه بدون مشکل مالی دریافت کنند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: بیمار نباید از استان خارج شود، حداقل ۹۰ درصد بیماران استان باید در استان درمان شوند و باعث شرمساری برای بنده است که بیمار هرمزگان به دلیل نبود امکانات در هرمزگان در استانی دیگر درمان شود.

وی افزود: همه مردم باید خدمات مناسب را دریافت کنند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مسئول بهداشت و درمان استان برای تک تک مردم است و باید پاسخگو همه باشد.

حریرچی گفت: فرصت کوتاه است و باید خدمت خود را سرعت بخشیم تا مشکلات کاسته و خدمات بهتری ارائه کنیم.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: یکی از تعاریف پوشش همگانی سلامت این است که هیچ خدمتی نباید در جامعه عرضه شود مگر فقرا بهره مند شوند، اختصاصی خواری و ویژه خواری در وزارت بهداشت و درمان باید ریشه کن شود.

وی اضافه کرد: VIP وزارت بهداشت و درمان باید فقرا و محرومین باشند، نباید فردی در جامعه پیدا شود که از بهره مندی خدمات محروم شود.

حریرچی خاطرنشان کرد: از اقدامات صورت گرفته دکتر داودی تقدیر می‌کنم و از مدیران برجسته حوزه بهداشت و درمان است که از کلیدی ترین مسئولیت‌های وزارت به وی اعطا شده است، به طور حتم دکتر فرشیدی با توصیفات صورت گرفته می‌تواند با حمایت مجمع نمایندگان استان در مجلس و استانداری مسیر توسعه حوزه سلامت در هرمزگان را سرعت بخشد.

به گزارش ایسنا معاون کل وزارت بهداشت در پایان با تاکید بر اینکه باید فعالیت‌های بخش خصوصی دکتر فرشیدی نیز به صفر برسد، اظهار کرد: امیدوارم وی تمامی توان خود را در مسیر خدمت به مردم هرمزگان بگذارد و مردم استان باید کیفیت درمان تهران و سایر کلانشهرها را دریافت کنند تا به استان دیگری کوچ نکنند و تا سه سال آینده استانداردهای تختخواب های بیمارستانی هرمزگان به دو برابر برسد و در این زمینه باید آمادگی نرم افزاری خود را بالا ببریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه